Založ si blog

Systémové detské utrpenie: kde bol Lipšic, kde bola Kolíková a kde bol Matovič s Mikulcom? A kde bola Čaputová?

Bolesť, smútok a obrovská hanba. To, ako sa chováme na Slovensku k deťom, ktoré sa dostali na zlé chodníčky, je neporovnateľne väčší problém ako to, či nejaká LGBT organizácia dostane alebo nedostane peniaze, či je Lipšic špeciálnym prokurátorom alebo či je Matovič daňový podvodník alebo nie. Dokonca je to dôležitejšie, ako to či Mikulec s Kolíkovou môžu za smrť generála Lučanského, alebo či ich trestnoprávna poľovačka na Fica a spol je v poriadku alebo nie.

Nebyť Žilinku, témou by stále boli taľafatky. Je naozaj jedno, či Kunsthalle bude alebo nebude pod Slovenskou národnou galériou alebo či RTVS bude rozdelená. Dôležité je, kto má niesť zodpovednosť za hlboké manažérske, ľudské a politické zlyhanie. A kto si má do dna vypiť pohár politickej zodpovednosti. Ći na koho ho vyliať!

Napríklad odchádzajúca prezidentka Čaputová by mohla. Márne dúfam, že politika v duchu implementovaných amerických hodnôt koučom Leškom snáď po nej opustí aj Prezidentský palác. Namiesto toho aby nasadla do limuzíny a išla aspoň objímať tie zúfalo zabudnuté deti, (pri ktorých štát určite viac zlyhal ako pri finačnej podpore LGBT), vystupuje v parlamente na obranu Lipšica. Je to ďalším dôkazom toho, že ak volíme do funkcií bohatých amatérov s prehnaným egom (Matovič, Kiska, Sulík) či amerikanizovaných euroaktivistov (Čaputová, Šimečka, Remišová,Korčok), dostaneme jediné – to čo sme si nevolili. Ako v prípade Valla v Bratislave. Meškajúca električka po Petržalke, za to najhlúpejšia cyklotrasa na nábreží v celej Európe. Alebo ako v prípade Matoviča vakcíny Sputnik. Alebo ako v prípade Kisku stranu na jedno použitie – len aby daňové podvody sa nevyšetrovali –  stranu Za ľudí.

Treba ešte niekomu, kto nie je platený brigádnik či marketingový zamestnanec vysvetlovať, že Slovensko už nie je len ich krajina a že zmätené liberálne sny nech si idú snívať inam? Prečo podkopávajú volebný výsledok a prečo teda radšej neodídu?

Ešte aj v Bratislavskom kraji Smeráci dostali takmer 19% hlasov. A v žiadnej bratislavskej časti neklesli pod 15%. To budeme ignorovať, lebo výsledok sa nám nepáči?

Progresívne Slovensko je v zásade podľa volebných výsledkov len stranou Bratislavy. Ano, majú šťastie, že je tu toľko voličov. A majú šťastie, že tí čo dávno opustili Slovensko môžu hlasovať zo zahraničia. Len poznámka – neplatia tu dane, nechú tu byť, nepodieľajú sa na chode Slovenska. Napriek tomu im nechávame možnosť voliť? Na základe čoho sa pýtam? A inak: nebyť týchto dvoch výsledkov, PSko nevyhralo v žiadnom inom kraji.

 

Tak nám prestaňte nútiť témy a riešenia, ktoré zaujímajú Bratislavčanov (alebo časť z nich) ale riešte veci, ktoré sa dotýkajú celého Slovenska! Ako tie zúfalé deti. Hrom a blesky do vás, tak ako v hymne.

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

France Cannes 2024 The Apprentice Red Carpet

Židov pobúrila reklama na športovú obuv, hnevá sa aj izraelská vláda. Prečo im prekáža slávna modelka?

19.07.2024 18:40

Firma Adidas si vybrala na svoju propagáciu Bellu Hadidovú, ktorá patrí medzi najlepšie zarábajúce modelky na celom svete. Prečo svojim kritikom kole oči?

Haiti

Pri pobreží Haiti zahynulo pri požiari lode s migrantmi najmenej 40 ľudí

19.07.2024 17:25

Ďalšie osoby utrpeli zranenie. Na lodi cestovalo vyše 80 ľudí.

izrael

Medzinárodný súdny dvor: Okupácia palestínskych území Izraelom je de facto anexiou a porušením práva

19.07.2024 16:28

Súd pokračujúcu prítomnosť Izraela na palestínskych územiach označil za nelegálnu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 173853x
Priemerná čítanosť článkov: 4829x

Autor blogu

Kategórie