Založ si blog

Dzurindov poskok Korčok – jediný spôsob, ako sa Miki môže vrátiť k moci

Onehdá sa slovenským internetom šíril nafúkaný rozhovor expremiéra a dôchodcu Dzurindu, ako je úúúplne samozrejmé a jasné, že Ivan Korčok, „ktorého som urobil“, sa stane súčasťou jeho perepute. Ale ten Ivan zradil. Z priemerného bývalého diplomatického pracovníka – síce skvelo ovládajúceho napríklad takú nemčinu a aj umenie ako správne jesť akou takou vidličkou na žúrkach vo Washingtone – sa z neho stal niekto – samotný pán minister.

A po zopár lacných bonmotoch na Rusov, na Fica a na Orbána sa z ničoho nič z neho stal – prezidentský kandidát. S podporou americkej ambasády. A napriek zrade, s podporou Mikuláša Dzurindu. Šimečka sa chystá, SaSka už podporila. A samozrejme s podporou všetkých tých, ktorí sa označujú za slušnoľudí, ale ich nenávisť v skutočnosti vedie k rozdeleniu Slovenska.

Lebo oni nechcú Slovensko aké je, oni chcú Slovensko ako ďalší štát USA. Ale keďže to nie je úplne jednoduché, tak aspoň byť premiantom v Spojených štátov európskych. Lebo v čase vojny v slovenskom susedstve (kedy hrdinstvo Ukrajiny aj tak nikam nevedie, len k ďalším mŕtvym – lebo USA nechce aby Ukrajina vyhrala ale len pustila Rusom žilou), v čase kedy inflácia a banky ožobračujú ľudí, prioritou budú práva LGBT, medveďov, neviditeľných Vallových cyklistov na bratislavskom nábreží. Právo za európske peniaze organizovať v Košiciach workshop ako byť lepšie sa prezliekajúcim chlapom.  A množstvo iných, podobných práv. Právo na marihuanu, právo na samovraždu. Filmy a dokumenty o tom, ako sa zmeniť z chlapa na ženu či obrátene. Aktivistické supermarkety a ešte aktivistickejšie Divadlo P.O.Hviezdoslava. S výsmechom ku všetkým, ktorí považujú za normálnu existenciu len dvoch bilogických pohlaví a že manželstvo je tisíce rokov len výsadou muža a ženy.

 

Keď si prečítate hodnotenie Slovenska z pera amerického ministerstva zahraničia z roku 2022, zistíte že Ivan Korčok nerobí nič iné, ako papagájuje. Americkú interpretáciu všetkého, čo sa na Slovensku za posledných 20 rokov stalo. Či má americký pas alebo nie, naozaj nie je dôležité. To, že má v srdci a v hlave bližšie k „stars and stripes“ ako k slovenskému dvojkrížu, preukazuje na každom kroku.

 

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy, Chán Júnis

Izrael je podľa OSN povinný ako okupačná mocnosť zabezpečiť bezpečnosť v Pásme Gazy

22.06.2024 07:37

Izrael má podľa OSN ako okupačná mocnosť povinnosť zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť v Pásme Gazy.

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

vojna na Ukrajine, futbal

ONLINE: Ďalšie krajiny sľúbili Ukrajine Patrioty. Farage: Rusko k vojne vyprovokovali USA a NATO

22.06.2024 06:20, aktualizované: 08:10

Ukrajina získa niekoľko ďalších protiraketových systémov Patriot od spojencov. Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO "vyprovokovali" Rusko.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Tisícové príplatky na ochranu a pomoc psychológa. Akú podobu má lex atentát v zahraničí?

22.06.2024 06:00

Pravda zisťovala, ako ochrana politikov pred vyhrážkami a útokmi vyzerá v iných európskych štátoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 171822x
Priemerná čítanosť článkov: 4773x

Autor blogu

Kategórie