Založ si blog

Vlhovej natiahnuté väzy ponaťahujú aj lyžiarsky zväz jej otca

Bola to taká malá športová revolúcia. Pretože Petra Vlhová má dlhodobo excelentné špotové výsledky, rozhodol sa jej otec Igor Vlha, že je na čase, aby jeho genialitu a schopnosti videlo celé Slovensko. A za pomoci politických tajtrlíkov ako je matovičov poskok a bývalý splnomocnenec vlády pre šport Kučera či užitočný saskársky tajomník pre šport Husár rozbil funkčný športový zväz.

A pre čo? Pre peniaze. Vlha nechcel dať ani cent z peňazí, ktoré Vlhová zarobila. Zabudol, že to sú peniaze na výchovu mládeže a samotná Petra z takýchto peňazí financovala svoje začiatky. A Vlha nielenže nechcel dať ani cent z peňazí od sponzorov, ešte aj neoprávnene pýtal peniaze od pôvodného lyžiarskeho zväzu. A keďže matovičov Kučera je len bývalý tenista a Sulíkov Husár len bývalý volejbalista, o športovom práve vedia.. veľké nič.

Ale čo poznajú na jednotku, je plávať na vlne mediálnych nálad. Médiá, zaslepená leskom Vlhovej, nekryticky preberali argumenty založené na emóciach a nie na základe práva.

Peniaze, ktoré Vlha na chod svojho teamu prosto neboli správne vykázané. Väčšinou verejnosť pýta zákonný postup. Tu sa zrazu mali v prípade Vlhovej protekčne obchádzať pravidlá. Mediálny boj Igor Vlha spolu s užitočnými politickými tajtrlíkami vyhral. Husár a Kučera vystrašili Siekela, a dokopali väčšinu zväzov sa postaviť voči jednému z nich.

Dôsledok? Mládež v novom zväze na okraji. Profesionalita a peniaze len pre zopár vrcholových pretekárov, zvyšok sa musí postarať o seba sám. Kontrola bez ohľadu na počet podaní je v novom zväze nepriechodná, lebo každý politik sa teraz bojí toho, čo by Igor Vlha o ňom povedal.

Nešťastné zranenie jeho dcéry tak ponaťahuje celý zväz. Rekonvalescencia, ako aj náklady na chod jej teamu v čase keď nepreteká, určite rozpočet zväzu zvládne. Ale na otázku či Vlhov zväz zvládne vychovať nové talenty, a či aj o 10 rokov sa tisíce Slovákov budú môcť v Jasnej pozrieť na slovenskú pretekárku či pretekára v svetovej špičke, je už dnes zúfalo jasná odpoveď.

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

vojna na Ukrajine, futbal

ONLINE: Ďalšie krajiny sľúbili Ukrajine Patrioty. Farage: Rusko k vojne vyprovokovali USA a NATO

22.06.2024 06:20

Ukrajina získa niekoľko ďalších protiraketových systémov Patriot od spojencov. Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO "vyprovokovali" Rusko.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Tisícové príplatky na ochranu a pomoc psychológa. Akú podobu má lex atentát v zahraničí?

22.06.2024 06:00

Pravda zisťovala, ako ochrana politikov pred vyhrážkami a útokmi vyzerá v iných európskych štátoch.

Arkansas, streľba, Fordyce

Streľba v Arkansase má tri obete, vážne zranený útočník skončil vo väzbe

22.06.2024 05:40

Ozbrojený útočník v piatok na juhu amerického štátu Arkansas zastrelil troch ľudí. Policajti ho postrelili a vzali do väzby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 171820x
Priemerná čítanosť článkov: 4773x

Autor blogu

Kategórie