Založ si blog

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej personálnej vykrádačke KDH.

 

 

Príklad prvý: nová doména Dzurindovcov. Zaregistrovanú ju majú od konca septembra 2022. Twitterový účet majú od októbra 2022, rovnako stránku na FB. Takže je jasné, že Dzurindovci sa pripravovali a mobilizovali ku koncu komunálnych volieb, a ako sa ukazuje, najmä so snahou o oslovenie neúspešných kandidátov politických strán z komunálu. Ako im má teda volič veriť v bezúhonnosť a pravdivosť vyhlásení o spájaní politického mikroplanktonu, keď od začiatku októbra sa chystajú ísť vlastnou cestou?

Na webe už aj prezradili prvé mená – napr exKDHáka a neúspešného kandidáta na primátora Bardejova Miroslava Olejára, ktorý vystúpil z KDH len deň pred poslednou Dzurindovou tlačovkou.

 

Z KDH je aj Milan Kabina, do nedávna člen predsedníctva KDH a exšéf ich mládežníckej organizácie.

Krivoľako išiel aj už takmer profesionálny politický „prezliekač kabátov“ a tiež neúspešný kandidát na primátora Žiliny Martin Kapitulík. Ten bol kedysi ešte ako mladík v SDKÚ, ale cítiac príležitosť svojho času utekal do Procházkovej Siete. Tam sa po odchode Beblavého stal aj členo  predsedníctva a poradcom ministra dopravy Brecelyho. Pred voľbami 2016 musel vysvetľovať, prečo so štátom spriaznená mládežnícka akciovka Hotely mládeže Slovakia uzatvárala zmluvy s jeho príbuznými. Kapitulík tu pôsobil ako šéf dozornej rady. Pri posledných komunálnych voľbách sa tváril nestranícky a teraz je – áno, u Dzurindu.

 

 

Zaujímavé je aj to, že za krátky čas množstvo ľudí od Dzurindu sa na jeden web dostalo a na druhý nie. Na Kollárovom webe je ich viac ako na tom Dzurindovom.

Medzi Dzurindovcami u Kollára napríklad prekvapivo figuroval aj Kollárov poslanecký asistent – Martin Kvetko. Tento bývalý kandidát za Lunterov tím v roku 2017 vo voľbách do VÚC, neskôr vstúpil do Kiskových Za ľudí, kde po voľbách v roku 2020 robil tajomníka poslaneckého klubu – ako šikovný a rozhladený 26 ročný mladík zo ziskom z parlamentných volieb úžasných 635 hlasov. Od Za ľudí odišiel po roku pre rozpor s Remišovou. Dnes má 29 a pred Dzurindom na streche dal radšej prednosť Kollárovi v hrsti.

 

A že to bola „dobrá voľba“ naznačuje dnešný hromadný vstup Hegera, Budaja (ten už nejaké tie skúsenosti s Dzurindom má), Naďa, Hirmana a Káčera do Modrej koalície, od dnes známej ako Demokrati.

 

Dôležité je ale iné – na formovanie celej tejto zúfalej snahy poraziť Pellegriniho a Fica a zároveň z celého procesu vynechať Dzurindu – majú veľký vplyv ľudia bývalej premiérky Radičovej.

Spolu s premiérsko-ministerskými hviezdami, niekoľkými štátnymi tajomníkmi vstúpil totiž aj europoslanec Vladimír Bilčík, ktorému Radičová šéfovala ešte počas jeho doktorandských štúdií. Potom aj Pavel Nechala, o ktorom Radičová 2 roky po páde jej vlády počas jeho neúspešnej kampani na starostu Petržalky povedala: „Je čistý, čestný, charakterný a sú za ním skutky… Je málo ľudí, za ktorých by som dala ruku do ohňa. Byť Petržalčan, svoj hlas dám Palovi Nechalovi“.

 

A nakoniec jej dlhoročná pravá ruka, Peter Markovič.

Medzi politikmi, ktorí si nevedeli niekedy spomenúť na jeho meno sa mu už roky hovorí „Modrý Kolesík“. Vždy bol totiž niekoho či niečoho tajomník alebo asistent. A keďže čo sa v mladosti naučíš, po 40 ako keby si našiel, posledných pár rokov šéfoval sekretariátu predsedu Trnavského samosprávneho kraja, Matovičovho bratranca, Jozefa Viskupiča.

 

Zrátané a podtrhnuté – čo sú nový Modrí? Obskúrne postavičky politického planktónu, ktoré menia svoje kabáty ako im vyhovuje.

O tom, kto je terajšia pravá ruka Dzurindu hovorím tu:

https://mulinkovamudrost.blog.pravda.sk/2021/04/22/aj-byvaly-dzurindov-hovorca-a-grendelov-kamarat-robil-pre-obvineneho-suchobu/

 

A kto sú Demokrati? Radičovej ľudia spolu s utečencami z OĽaNO a iných strán.

 

Nakoniec to vyzerá tak, že nápad Smeru rozdeliť sa na Hlas a Smer, aby  spoločne mohli osloviť širší elektorát sa Matovičovi zapáčil až tak, že OĽaNO rozdelil na Demokratov a tvrdé Matovičove jadro .

Stretne sa Matovič, Sulík a Dzurinda. . . to nie je zlý vtip, to je opäť desivá realita

27.02.2023

Nech pánboh dá a tento príbeh je len fikcia – Traja „velikáni“ (1,7m Dzurinda, 1,89m Sulík a u Matoviča to bude niekde okolo Sulíka) slovenskej politiky si sadnú za jeden stôl na jeseň po parlamentných voľbách a budú spoločne na seba pozerať v nemom úžase a deja vu. V roku 2010 takto viac menej nakope už boli – Dzurinda ako predseda vlády. Sulík ako [...]

Bude Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu opäť budovať tunel Branisko, tentoraz druhú rúru?

24.01.2023

Nešťastie nechodí po horách a nechodí len raz. Tak by väčšina obyvateľov mala reagovať na návrat Mikuláša Dzurindu prostredníctvom strany Spolu, ktorá sa dnes premenovala na Modrú koalíciu a plne sa prihlásila k Mikulášovi. Je samozrejme len náhodou že v rovnakom čase ako sa už 4 rok dôchodca Dzurinda vracia do politiky, končí technologická životnosť vytunelovaného [...]

Prezidentka Čaputová je veľkým sklamaním a zlyháva, vraví vedec Mistrík. Jej rozhodnutia sú vraj rozhodnutia jej poradcov

19.01.2023

V roku 2018 sa rozhodol kandidovať za prezidenta. Bol úspešný vedec, ktorý zarobil miliony. Jeho vzťah s Čaputovou sa časom vyvíjal. Pôvodný favorit volieb ( v septembri 2018 viedol oproti Čaputovej takmer 2 násobne – 12,1% oproti 6,9% ) najskôr v kampani obvinil ju a jej tím z antikampane voči jeho osobe, nakoniec sa rozhodol na základe priebežných prieskumov odstúpiť [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 87338x
Priemerná čítanosť článkov: 4159x

Autor blogu

Kategórie