Založ si blog

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej personálnej vykrádačke KDH.

 

 

Príklad prvý: nová doména Dzurindovcov. Zaregistrovanú ju majú od konca septembra 2022. Twitterový účet majú od októbra 2022, rovnako stránku na FB. Takže je jasné, že Dzurindovci sa pripravovali a mobilizovali ku koncu komunálnych volieb, a ako sa ukazuje, najmä so snahou o oslovenie neúspešných kandidátov politických strán z komunálu. Ako im má teda volič veriť v bezúhonnosť a pravdivosť vyhlásení o spájaní politického mikroplanktonu, keď od začiatku októbra sa chystajú ísť vlastnou cestou?

Na webe už aj prezradili prvé mená – napr exKDHáka a neúspešného kandidáta na primátora Bardejova Miroslava Olejára, ktorý vystúpil z KDH len deň pred poslednou Dzurindovou tlačovkou.

 

Z KDH je aj Milan Kabina, do nedávna člen predsedníctva KDH a exšéf ich mládežníckej organizácie.

Krivoľako išiel aj už takmer profesionálny politický „prezliekač kabátov“ a tiež neúspešný kandidát na primátora Žiliny Martin Kapitulík. Ten bol kedysi ešte ako mladík v SDKÚ, ale cítiac príležitosť svojho času utekal do Procházkovej Siete. Tam sa po odchode Beblavého stal aj členo  predsedníctva a poradcom ministra dopravy Brecelyho. Pred voľbami 2016 musel vysvetľovať, prečo so štátom spriaznená mládežnícka akciovka Hotely mládeže Slovakia uzatvárala zmluvy s jeho príbuznými. Kapitulík tu pôsobil ako šéf dozornej rady. Pri posledných komunálnych voľbách sa tváril nestranícky a teraz je – áno, u Dzurindu.

 

 

Zaujímavé je aj to, že za krátky čas množstvo ľudí od Dzurindu sa na jeden web dostalo a na druhý nie. Na Kollárovom webe je ich viac ako na tom Dzurindovom.

Medzi Dzurindovcami u Kollára napríklad prekvapivo figuroval aj Kollárov poslanecký asistent – Martin Kvetko. Tento bývalý kandidát za Lunterov tím v roku 2017 vo voľbách do VÚC, neskôr vstúpil do Kiskových Za ľudí, kde po voľbách v roku 2020 robil tajomníka poslaneckého klubu – ako šikovný a rozhladený 26 ročný mladík zo ziskom z parlamentných volieb úžasných 635 hlasov. Od Za ľudí odišiel po roku pre rozpor s Remišovou. Dnes má 29 a pred Dzurindom na streche dal radšej prednosť Kollárovi v hrsti.

 

A že to bola „dobrá voľba“ naznačuje dnešný hromadný vstup Hegera, Budaja (ten už nejaké tie skúsenosti s Dzurindom má), Naďa, Hirmana a Káčera do Modrej koalície, od dnes známej ako Demokrati.

 

Dôležité je ale iné – na formovanie celej tejto zúfalej snahy poraziť Pellegriniho a Fica a zároveň z celého procesu vynechať Dzurindu – majú veľký vplyv ľudia bývalej premiérky Radičovej.

Spolu s premiérsko-ministerskými hviezdami, niekoľkými štátnymi tajomníkmi vstúpil totiž aj europoslanec Vladimír Bilčík, ktorému Radičová šéfovala ešte počas jeho doktorandských štúdií. Potom aj Pavel Nechala, o ktorom Radičová 2 roky po páde jej vlády počas jeho neúspešnej kampani na starostu Petržalky povedala: „Je čistý, čestný, charakterný a sú za ním skutky… Je málo ľudí, za ktorých by som dala ruku do ohňa. Byť Petržalčan, svoj hlas dám Palovi Nechalovi“.

 

A nakoniec jej dlhoročná pravá ruka, Peter Markovič.

Medzi politikmi, ktorí si nevedeli niekedy spomenúť na jeho meno sa mu už roky hovorí „Modrý Kolesík“. Vždy bol totiž niekoho či niečoho tajomník alebo asistent. A keďže čo sa v mladosti naučíš, po 40 ako keby si našiel, posledných pár rokov šéfoval sekretariátu predsedu Trnavského samosprávneho kraja, Matovičovho bratranca, Jozefa Viskupiča.

 

Zrátané a podtrhnuté – čo sú nový Modrí? Obskúrne postavičky politického planktónu, ktoré menia svoje kabáty ako im vyhovuje.

O tom, kto je terajšia pravá ruka Dzurindu hovorím tu:

https://mulinkovamudrost.blog.pravda.sk/2021/04/22/aj-byvaly-dzurindov-hovorca-a-grendelov-kamarat-robil-pre-obvineneho-suchobu/

 

A kto sú Demokrati? Radičovej ľudia spolu s utečencami z OĽaNO a iných strán.

 

Nakoniec to vyzerá tak, že nápad Smeru rozdeliť sa na Hlas a Smer, aby  spoločne mohli osloviť širší elektorát sa Matovičovi zapáčil až tak, že OĽaNO rozdelil na Demokratov a tvrdé Matovičove jadro .

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Matúš Šutaj Eštok

Odborový zväz polície kritizuje ministerstvo vnútra za nezáujem o zlepšenie podmienok policajtov

22.06.2024 08:38

Podľa rady predsedov základných organizácií OZP v SR sa súčasná situácia v PZ dostala na najnižší počet členov od jeho založenia.

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy, Chán Júnis

Izrael je podľa OSN povinný ako okupačná mocnosť zabezpečiť bezpečnosť v Pásme Gazy

22.06.2024 07:37

Izrael má podľa OSN ako okupačná mocnosť povinnosť zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť v Pásme Gazy.

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

vojna na Ukrajine, futbal

ONLINE: Ďalšie krajiny sľúbili Ukrajine Patrioty. Farage: Rusko k vojne vyprovokovali USA a NATO

22.06.2024 06:20, aktualizované: 08:45

Ukrajina získa niekoľko ďalších protiraketových systémov Patriot od spojencov. Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO "vyprovokovali" Rusko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 171829x
Priemerná čítanosť článkov: 4773x

Autor blogu

Kategórie