Založ si blog

Aj bývalý Dzurindov hovorca a Grendelov kamarát robil pre obvineného Suchobu.

Na Finančnej správe je veselo. Roky sa tam klamalo a podvádzalo, a bohatli z toho len niektorí vyvolení. Zatiaľ to vyzerá tak že známy oligarcha Jozef Brhel v spolupráci so Michalom Suchobom a vedením FS si zo štátneho kradli, čo sa dalo. Cez utajené zmluvy až po úplatky z IT projektov.

Michal Suchoba sa pritom dodnes tvári, že je skvelým inovátorom, investorom a človekom ktorý v IT niečo znamená. Jeho okázalý životný štýl mal ohurovať a zaujať. Faktom je, že ale okrem korupčných praktík a svojskom podnikaní zo štátom veľké úspechy nezaznamenal.

Príkladom môže jeho firma iTVSi a.s. Ako ukazuje Finstat.sk, firma je niekoľko rokov nečinná. Firma mala priniesť aplikáciu pod názvom tvbay. Suchoba s ňou bol na pár veľtrhoch a presviedčal, že je to budúcnosť televízneho nákupu. A to najmä v slovenských médiách.

A mal pri tom PR a mediálnu pomoc. Tú mu zabezpečoval bývalý novinár z TV Markíza, Luboš Schwarzbacher. Ten opustil Markízu preto, aby sa stal hovorcom ministra zahraničia Mikuláša Dzurindu vo vláde Ivety Radičovej. Nebol jediný, kto opustil teplé miesto redaktora vtedy najsledovanejšej televízie. Spolu s ním odišiel aj Gábor Grendel, jeho dobrý kamarát, robiť hovorcu Danielovi Lipšicovi. (Všimnite si, aký je ten svet malý a kto ten článok z linku písal!) Vláda ale po spackanom hlasovaní o eurovale vinou SaS vrátane hlasu ešte len poslanca Igora Matoviča padla.

Bolo treba sa pozrieť po nových pracovných príležitostiach. A rok a pol po voľbách v roku 2012, bývalý novinár a bývalý hovorca píše tieto oslavné vety na pracovnej sociálnej sieti Linkedin na Michala Suchobu:

Podľa mojich skúseností je Michal oduševnený a cieľavedomý človek, realistický v očakávaniach. Za posledných niekoľko rokov som spolupracoval s mnohými výkonnými riaditeľmi, ale Michal stojí nad nimi všetkými, nielen v iniciatíve, inteligencii a tvorivosti, ale aj v schopnosti počúvať ostatných. Michalove vynikajúce komunikačné schopnosti, pozitívny náhľad a príjemná osobnosť zvyšujú jeho prirodzené vodcovské vlastnosti. Jeho ochota prijímať výzvy a počúvať vstupné informácie mu umožňuje prispieť premyslenými a dobre odôvodnenými prístupmi k pomoci iným pri riešení zložitých problémov, a to aj v oblasti podnikového poradenstva. Pozoroval som Michaelovo zapojenie do rôznych projektov, ktoré demonštrujú jeho hlbokú oddanosť pri zakladaní start-upu tvbay.

Je o čosi pikantnejšie, že Schwarzbacher je JEDINÝ, kto kedy Suchobovi niečo také na Linkedin napísal. Je možné, že tým narážal na úspešné debaty Suchobu s Kočnerom alebo jeho schopnosť počúvať čo Brhel hovorí.

Schwarzbacher sa dnes označuje za mediálneho lobistu. Suchoba bol len začiatok jeho kariéry.

Tu je krátky ale zďaleka nie celý zoznam jeho aktivít.

Vystupuje ako hovorca v kontroverznom stavebnom projekte Vydrica pod Bratislavským hradom, je hovorcom kontroverzného právnika Daniela Futeja, ktorý je spájaný s Jurajom Širokým v mnohých kauzách. Keď treba Schwarzbacher vysvetľuje Futejove stanovisko za jeho právnu kanceláriu, keď treba poskytne stanovisko aj za Futejove strojárne PPS Detva.

Od čias Juraja Širokého sa hrdí prácou napríklad pre Slovenský hokejový zväz. Je len čerešničkou, že jednou z tých, čo pracovali pre Juraja Širokého je aj bývalá manželka Gábora Grendela. A je len malina že v rozhovore Kočnera zo Suchobom aj Suchoba priznáva síce malé ale predsa priateľské vzťahy s Jurajom Širokým.

Medzi ďalších zaujímavých klientov pána Schwarzbachera patrí aj Klub 500, kde je najviditeľnejšou postavou Vladimír Soták, známy podporovateľ Roberta Fica. Soták vlastní aj hotel a golfový rezort Tále a má rád golf. Ale čo to? Nepodporuje golf na Táloch aj Schwarzbacher? A nesedí náhodou človek s rovnakým menom Schwarzbacher zo Sotákom aj v orgánoch Golfového klubu Tále a nie je Technickým riaditeľom Železiarní Podbrezová? Že by rodina?

Keď sa .týždeň zaujímal o spoločnosť OFZ, ktorá stojí za skládkou v Istebnom, kde podľa .týždeň pôsobili aj ľudia s kontaktmi na Smer či finančnú skupinu J&T, reagoval Schwarzbacher. Rovnako ako v prípade arzénu, ktorý má zo skládky unikať do vody.

Otázkou teraz je jediné: Uvedomia sa médiá a prestanú uverejňovať tohto mediálneho zlobistu?

Zľava: Ľuboš Schwarzbacher, Tibor Mattyašovský, toho času šéfredaktor spravodajstva TV Markíza, Ivan Rudolf, toho času hovorca Ministerstva dopravy a Gábor Grendel, toho času podpredseda NR SR.

 

 

 

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

France Cannes 2024 The Apprentice Red Carpet

Židov pobúrila reklama na športovú obuv, hnevá sa aj izraelská vláda. Prečo im prekáža slávna modelka?

19.07.2024 18:40

Firma Adidas si vybrala na svoju propagáciu Bellu Hadidovú, ktorá patrí medzi najlepšie zarábajúce modelky na celom svete. Prečo svojim kritikom kole oči?

Haiti

Pri pobreží Haiti zahynulo pri požiari lode s migrantmi najmenej 40 ľudí

19.07.2024 17:25

Ďalšie osoby utrpeli zranenie. Na lodi cestovalo vyše 80 ľudí.

izrael

Medzinárodný súdny dvor: Okupácia palestínskych území Izraelom je de facto anexiou a porušením práva

19.07.2024 16:28

Súd pokračujúcu prítomnosť Izraela na palestínskych územiach označil za nelegálnu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 173857x
Priemerná čítanosť článkov: 4829x

Autor blogu

Kategórie