Založ si blog

Aj bývalý Dzurindov hovorca a Grendelov kamarát robil pre obvineného Suchobu.

Na Finančnej správe je veselo. Roky sa tam klamalo a podvádzalo, a bohatli z toho len niektorí vyvolení. Zatiaľ to vyzerá tak že známy oligarcha Jozef Brhel v spolupráci so Michalom Suchobom a vedením FS si zo štátneho kradli, čo sa dalo. Cez utajené zmluvy až po úplatky z IT projektov.

Michal Suchoba sa pritom dodnes tvári, že je skvelým inovátorom, investorom a človekom ktorý v IT niečo znamená. Jeho okázalý životný štýl mal ohurovať a zaujať. Faktom je, že ale okrem korupčných praktík a svojskom podnikaní zo štátom veľké úspechy nezaznamenal.

Príkladom môže jeho firma iTVSi a.s. Ako ukazuje Finstat.sk, firma je niekoľko rokov nečinná. Firma mala priniesť aplikáciu pod názvom tvbay. Suchoba s ňou bol na pár veľtrhoch a presviedčal, že je to budúcnosť televízneho nákupu. A to najmä v slovenských médiách.

A mal pri tom PR a mediálnu pomoc. Tú mu zabezpečoval bývalý novinár z TV Markíza, Luboš Schwarzbacher. Ten opustil Markízu preto, aby sa stal hovorcom ministra zahraničia Mikuláša Dzurindu vo vláde Ivety Radičovej. Nebol jediný, kto opustil teplé miesto redaktora vtedy najsledovanejšej televízie. Spolu s ním odišiel aj Gábor Grendel, jeho dobrý kamarát, robiť hovorcu Danielovi Lipšicovi. (Všimnite si, aký je ten svet malý a kto ten článok z linku písal!) Vláda ale po spackanom hlasovaní o eurovale vinou SaS vrátane hlasu ešte len poslanca Igora Matoviča padla.

Bolo treba sa pozrieť po nových pracovných príležitostiach. A rok a pol po voľbách v roku 2012, bývalý novinár a bývalý hovorca píše tieto oslavné vety na pracovnej sociálnej sieti Linkedin na Michala Suchobu:

Podľa mojich skúseností je Michal oduševnený a cieľavedomý človek, realistický v očakávaniach. Za posledných niekoľko rokov som spolupracoval s mnohými výkonnými riaditeľmi, ale Michal stojí nad nimi všetkými, nielen v iniciatíve, inteligencii a tvorivosti, ale aj v schopnosti počúvať ostatných. Michalove vynikajúce komunikačné schopnosti, pozitívny náhľad a príjemná osobnosť zvyšujú jeho prirodzené vodcovské vlastnosti. Jeho ochota prijímať výzvy a počúvať vstupné informácie mu umožňuje prispieť premyslenými a dobre odôvodnenými prístupmi k pomoci iným pri riešení zložitých problémov, a to aj v oblasti podnikového poradenstva. Pozoroval som Michaelovo zapojenie do rôznych projektov, ktoré demonštrujú jeho hlbokú oddanosť pri zakladaní start-upu tvbay.

Je o čosi pikantnejšie, že Schwarzbacher je JEDINÝ, kto kedy Suchobovi niečo také na Linkedin napísal. Je možné, že tým narážal na úspešné debaty Suchobu s Kočnerom alebo jeho schopnosť počúvať čo Brhel hovorí.

Schwarzbacher sa dnes označuje za mediálneho lobistu. Suchoba bol len začiatok jeho kariéry.

Tu je krátky ale zďaleka nie celý zoznam jeho aktivít.

Vystupuje ako hovorca v kontroverznom stavebnom projekte Vydrica pod Bratislavským hradom, je hovorcom kontroverzného právnika Daniela Futeja, ktorý je spájaný s Jurajom Širokým v mnohých kauzách. Keď treba Schwarzbacher vysvetľuje Futejove stanovisko za jeho právnu kanceláriu, keď treba poskytne stanovisko aj za Futejove strojárne PPS Detva.

Od čias Juraja Širokého sa hrdí prácou napríklad pre Slovenský hokejový zväz. Je len čerešničkou, že jednou z tých, čo pracovali pre Juraja Širokého je aj bývalá manželka Gábora Grendela. A je len malina že v rozhovore Kočnera zo Suchobom aj Suchoba priznáva síce malé ale predsa priateľské vzťahy s Jurajom Širokým.

Medzi ďalších zaujímavých klientov pána Schwarzbachera patrí aj Klub 500, kde je najviditeľnejšou postavou Vladimír Soták, známy podporovateľ Roberta Fica. Soták vlastní aj hotel a golfový rezort Tále a má rád golf. Ale čo to? Nepodporuje golf na Táloch aj Schwarzbacher? A nesedí náhodou človek s rovnakým menom Schwarzbacher zo Sotákom aj v orgánoch Golfového klubu Tále a nie je Technickým riaditeľom Železiarní Podbrezová? Že by rodina?

Keď sa .týždeň zaujímal o spoločnosť OFZ, ktorá stojí za skládkou v Istebnom, kde podľa .týždeň pôsobili aj ľudia s kontaktmi na Smer či finančnú skupinu J&T, reagoval Schwarzbacher. Rovnako ako v prípade arzénu, ktorý má zo skládky unikať do vody.

Otázkou teraz je jediné: Uvedomia sa médiá a prestanú uverejňovať tohto mediálneho zlobistu?

Zľava: Ľuboš Schwarzbacher, Tibor Mattyašovský, toho času šéfredaktor spravodajstva TV Markíza, Ivan Rudolf, toho času hovorca Ministerstva dopravy a Gábor Grendel, toho času podpredseda NR SR.

 

 

 

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

07.03.2023

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej [...]

Stretne sa Matovič, Sulík a Dzurinda. . . to nie je zlý vtip, to je opäť desivá realita

27.02.2023

Nech pánboh dá a tento príbeh je len fikcia – Traja „velikáni“ (1,7m Dzurinda, 1,89m Sulík a u Matoviča to bude niekde okolo Sulíka) slovenskej politiky si sadnú za jeden stôl na jeseň po parlamentných voľbách a budú spoločne na seba pozerať v nemom úžase a deja vu. V roku 2010 takto viac menej nakope už boli – Dzurinda ako predseda vlády. Sulík ako [...]

Bude Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu opäť budovať tunel Branisko, tentoraz druhú rúru?

24.01.2023

Nešťastie nechodí po horách a nechodí len raz. Tak by väčšina obyvateľov mala reagovať na návrat Mikuláša Dzurindu prostredníctvom strany Spolu, ktorá sa dnes premenovala na Modrú koalíciu a plne sa prihlásila k Mikulášovi. Je samozrejme len náhodou že v rovnakom čase ako sa už 4 rok dôchodca Dzurinda vracia do politiky, končí technologická životnosť vytunelovaného [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan zložil prísahu na ďalšie volebné obdobie. Ceremónií sa zúčastní aj šéf NATO

03.06.2023 14:31

Erdogan, ktorý krajine vládne už dvadsať rokov, má v sobotu tiež oznámiť zloženie svojej novej vlády.

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví schválenie jeho atómovky

03.06.2023 12:08, aktualizované: 14:43

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 89870x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie