Založ si blog

Matovič klamal o Sputniku, vraví prezidentka. Môžeme mu tak už oficiálne vravieť klamár?

Igor Matovič bol vždy zjavom. Čo sa týka podnikania, vzťahov ale najmä bol priam zjavením na slovenskej politickej scéne. Do nepríčetnosti vytočil Janka Slotu, ktorý to pri televíznej debate nezvládol a prosto z debaty s Matovičom odišiel. V inom prípade mu poslankyňa Anna Belousovová, rod. Malíková strelila facku. Inokedy vysypal na kolegu Poliačika striekačky. Šokoval všetkých, že je vlastne bezdomovec (podľa jeho priznania o príjmoch) a priznal sa, že všetky peniaze prepísal na manželku Pavlínu. Dokázal najazdiť denne 600 kilometrov vrátane sobôt a nedelí. Je usvedčeným daňovým podvodníkom a vysokoškolským plagiátorom. A všetko sa to prešlo mlčaním alebo myknutím plecom.

Dnes ale najvyšší ústavný činiteľ tejto republiky vyhlásil niečo, čo by túto zvláštnu situáciu malo zmeniť. Minister financií zavádzal Slovensko kvôli Sputniku. Len a len Matovičovým pôsobením, jeho hrami a neschopnosťou komunikovať normálne sme v situácii, kedy začína byť jasné, že sa Sputnikom očkovať nebude. Alebo si ho zoberú späť Rusi, alebo sa ešte rozšíri vlna odporu k tejto vakcíne. A pánovi Matovičovi sa podarilo jediné: z pôvodne dobrého nápadu rozšíriť možnosti očkovania aj o Sputnik, nahneval všetkých. Tých, ktorý považujú Sputnik za ruskú ideologickú hybridnú zbraň, ale aj tých čo by sa očkovať chceli ale nemôžu.

Chceli sme to najlepšie možné a dopadlo to ako vždy, chcelo by sa povzdychnúť. V skutočnosti si myslím, že je to inak. Na Slovensku začína byť pravidlom, že všetky tie nové, spravodlivé a obyčajné tváre ľudí, ktorí túžia byť zmenou, zvyčajne prinášajú oveľa väčší chaos ako politici, ktorí si odmakali svoje politické funkcie od piky. Je to prípad Ivety Radičovej, je to prípad Igora Matoviča, Richarda Sulíka ale napríklad Alojza Hlinu. Ich údajne spravodlivý a správny boj za lepšie Slovensko totiž vždy končí na osobnom egu, či neschopnosti pôsobiť ako politik. Lekcie by si mali brať od Mikuláša Dzurindu alebo Roberta Fica. Technológia politickej moci je totiž niečo iné, ako len dobre zvolený predvolebný marketingový mix hesiel a pozicioningu, či dobrá viera v lepšie zajtrajšky.

Matovič doplatil na Sputnik. Nič nezískal, naopak veľa stratil. A k jeho povesti šaša sa pridáva aj neschopnosť a klamstvo. Môžeme mu preto už podobne ako kedysi Radičovej verejne hovoriť klamár?

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

07.03.2023

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej [...]

Stretne sa Matovič, Sulík a Dzurinda. . . to nie je zlý vtip, to je opäť desivá realita

27.02.2023

Nech pánboh dá a tento príbeh je len fikcia – Traja „velikáni“ (1,7m Dzurinda, 1,89m Sulík a u Matoviča to bude niekde okolo Sulíka) slovenskej politiky si sadnú za jeden stôl na jeseň po parlamentných voľbách a budú spoločne na seba pozerať v nemom úžase a deja vu. V roku 2010 takto viac menej nakope už boli – Dzurinda ako predseda vlády. Sulík ako [...]

Bude Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu opäť budovať tunel Branisko, tentoraz druhú rúru?

24.01.2023

Nešťastie nechodí po horách a nechodí len raz. Tak by väčšina obyvateľov mala reagovať na návrat Mikuláša Dzurindu prostredníctvom strany Spolu, ktorá sa dnes premenovala na Modrú koalíciu a plne sa prihlásila k Mikulášovi. Je samozrejme len náhodou že v rovnakom čase ako sa už 4 rok dôchodca Dzurinda vracia do politiky, končí technologická životnosť vytunelovaného [...]

Rusko, ruskí partizáni, Belgorod

Ruské milície pri vpáde do Belgorodskej oblasti použili pušky českej výroby

03.06.2023 17:01

Milície, ktoré v máji rozpútali strety v ruskej Belgorodskej oblasti pri hraniciach s Ukrajinou, použili zahraničné zbrane vrátane českých pušiek BREN.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan zložil prísahu na ďalšie volebné obdobie. Ceremónií sa zúčastní aj šéf NATO

03.06.2023 14:31

Erdogan, ktorý krajine vládne už dvadsať rokov, má v sobotu tiež oznámiť zloženie svojej novej vlády.

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví schválenie jeho atómovky

03.06.2023 12:08, aktualizované: 14:43

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 89872x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie