Založ si blog

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy a spacáky,“ poznamenal.

Bez ohľadu na to, ako sa na domácej scéne snažili Ficove tvrdenia o vojnových prípravách zľahčovať, vyjadrenie ktoré máme k dispozícii od samotného francúzskeho prezidenta skôr hovoria o opaku.

Druhý dôkaz: Od januára tohto roka navyše vieme o tom, že nemecká armáda usilovne vypracováva plány na budúci konflikt s Ruskom. Plány takéhoto charakteru sú zvyčajne extrémne tajné. Ak ich vypracovanie je spojené s riadeným únikom do médií, je to nielen odkaz možnému agresorovi (Rusku) ale aj pomalá príprava domácej verejnej mienky na prípadné vojnové zapojenie.

Nemecko zároveň v úplnom zhone buduje armádu, hľadá spôsoby ako navýšiť množstov vojakov a to rovnako zúfalými spôsobmi, ako to robia Rusi. Lenže tí už vo vojne sú. Nemci chcú ponúknuť službu v svojej armáde iným občanom EÚ. A keď by ani tento ťah nefungoval, nemecký minister obrany je pripravený verbovať ľudí aj za prísľub nemeckého občianstva.

Tretí dôkaz: Vzniká „česká iniciatíva“. Ide vlastne o koalíciu dodávateľov munície pre Ukrajinu – existujúca európska zbrojná produkcia je totiž taká malá, že v konflikte Ruska s jeho subdodávateľmi z Iránu, Severnej Kórey a mnohých ďalších (India, Čína, Saudská Arábia ani ďalšie krajiny sa k sankciám USA a Európy nepridali) nedokáže udržať krok. Česi kdesi vo svete našli zdroje munície, ktoré by v prípade vyriešenia otázky financovania bolo možné na Ukrajinu dodať do niekoľkých týždňov. Vraj ide o pol milióna kusov munície s kalibrom 155 mm a 300.000 kusov munície s kalibrom 122 mm. V prípade kalibru 155mm musí ísť o niektorú zo západných krajín, alebo bývalých krajín Varšavskej zmluvy ktoré ale už prešli na kaliber NATO, a to preto lebo Rusi túto ráž nepoužívajú ( iba ak v koristných delostreleckých prostriedkoch). Na druhú stranu 122mm munícia je typickým rozmerom produktom bývalého Sovietskeho zväzu a jeho satelitov. Napríklad Poliaci v nenápadných civilných autododávkach na Ukrajinu dodávajú státisíce týchto delostreleckých nábojov.

Štvrtý dôkaz: Nedávno sme sa dozvedeli, ako americká CIA posledných 10 rokov prevádzkuje tajné základne na Ukrajine a ako od čias Obamu USA a Ukrajina spoločne koordinujú činnosti proti Rusku. Ak táto informácia po 10 rokoch vyplávala na povrch, je to súčasťou informačnej vojny. Do verejného priestoru sa dostala za nejakým účelom. Informácia o tejto tajnej aktivite určite neslúži ako deaktivizačný, deeskalačný a podporný argument proti rozšíreniu vojnových aktivít práve naopak.

Piaty dôkaz: vstup Fínska a Švédska do NATO rozširuje dĺžku fronty prípadného konfliktu, zároveň zapája ďalších viac ako 400 stíhačiek JAS-39 a F18, viac ako 4000 obrnených vozidiel, 1800 delostreleckých systémov, z toho minimálne 100 raketometov, 350 tankov staršej výroby, 50 tisíc profesionálnych vojakov a viac ako 700 tisíc vycvičených záloh (z toho ide o drvivú časť Fínov). Takéto posilnenie NATO nemá obdobu od konca studenej vojny. Takéto navyšovanie bojových síl, napríklad kooptovaním už existujúcich bojových štruktúr sa robí v prípade skrytej prípravy na vojnový konflikt, umožňuje získať čas na budovanie vlastných síl a prostriedkov.

Śiesty dôkaz: O vojne s Ruskom, takmer o potrebe vojny s Ruskom hovoria roky Poliaci, Estónci, Lotyši, Litvania. Roky budujú na svoje pomery nadsadené vojenské kapacity (napríklad Poliaci sa čo do počtu tankov menia na tankovú jednotku v celej Európe, Poľsko má viac tankov ako Nemecko či Francúzsko ), no dostávajú sa do bodu, kedy ich mierové stavy bez prechodu na vojnovú produkciu nebudú schopné účinného použitia v prípade budúceho kofliktu voči Rusku, ktoré už vo vojnovej produkcii je.

Si vis pacem para bellum.

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Ostrihoňová všetkých pekne oklamala. Kandidovať mala za progresívcov už v 2019

21.02.2024

Mediálnym vyhláseniam sa v prípade Veroniky Ostrihoňovej, bývalej spravodajky TV Markíza a neskôr moderátorky RTVS sa nedá s vážnou tvárou veriť. Je to len neskutočne babrácka robota médií, že nepíšu o tom, že k progresívcom do eurovolieb ju lámal už Beblavý s Trubanom a Štefunkom už v roku 2019! Pani Veronika túto ponuku vtedy aj priznala. Doslovne povedala: [...]

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

France Cannes 2024 The Apprentice Red Carpet

Židov pobúrila reklama na športovú obuv, hnevá sa aj izraelská vláda. Prečo im prekáža slávna modelka?

19.07.2024 18:40

Firma Adidas si vybrala na svoju propagáciu Bellu Hadidovú, ktorá patrí medzi najlepšie zarábajúce modelky na celom svete. Prečo svojim kritikom kole oči?

Haiti

Pri pobreží Haiti zahynulo pri požiari lode s migrantmi najmenej 40 ľudí

19.07.2024 17:25

Ďalšie osoby utrpeli zranenie. Na lodi cestovalo vyše 80 ľudí.

izrael

Medzinárodný súdny dvor: Okupácia palestínskych území Izraelom je de facto anexiou a porušením práva

19.07.2024 16:28

Súd pokračujúcu prítomnosť Izraela na palestínskych územiach označil za nelegálnu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 173855x
Priemerná čítanosť článkov: 4829x

Autor blogu

Kategórie