Založ si blog

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, dvojciferné percentá pre stranu Bihariová. Tú nakoniec sprosto odkopli.
A podobne ako všetci v jeho rodine predtým, obrátil sa proti ruke ktorá ho živila. Už nie je sociálny demokrat, už je akési čudo, na hony vzdialené pôvodnej Štefunkovej predstave o Progresívnom Slovensku… apropó, prečo sa nehovorí o tom že pôvodne malo byť celé Progresívne Slovensko len klonom francúzskej socialistickej strany s rovnakou skratkou PS? Tak ako si to predstavoval nielen Štefunko ale aj zosnulý Martin Filko?
Šimečka prostredný, honorovaný komentátor na plný úväzok (prosím, nezabúdajme na to – jeho verejné pôsobenie je určené pre konkrétne publikum za ešte konkrétnejšie eurá v prospech jedného myšlienkového svetonázoru, inými slovami ak chce jesť musí také vravieť a písať) najnovšie nerozumie iným ako voličom svojho syna.
Ako rovnako hodnotný komentátor ako on, len žial nehonorovaný, si dovolim povedať nasledujúce – vo Francúzsku pre nezvládnutú výchovu mládeže a nezvládnutú imigračnú politiku zavádzajú zákaz vychádzania pre deti 🙂  Toľko k predstave, že by sme mali napodobňovať Francúzov.
V Nemecku nezvládajú islamistov, dôsledok svojej kultúrnej, vzdelávacej a imigračnej politiky. Vo veľkej miere podporenou či priam vytvorenou Angelou Merkelovou, o ktorú sa v svojom poslednom komentári Šimečka prostredný opiera. Toto na Slovensku snáď nechceme.
A rovnako ako on splieta nespojiteľné, budem aj ja.
Aha, na čo sa podobá proerópska póza na plagáte péeskárov – trocha Hillary, trocha Binden alebo Obama.

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Ostrihoňová všetkých pekne oklamala. Kandidovať mala za progresívcov už v 2019

21.02.2024

Mediálnym vyhláseniam sa v prípade Veroniky Ostrihoňovej, bývalej spravodajky TV Markíza a neskôr moderátorky RTVS sa nedá s vážnou tvárou veriť. Je to len neskutočne babrácka robota médií, že nepíšu o tom, že k progresívcom do eurovolieb ju lámal už Beblavý s Trubanom a Štefunkom už v roku 2019! Pani Veronika túto ponuku vtedy aj priznala. Doslovne povedala: [...]

Lipšic sa musí poponáhľať, ak chce kandidovať s Ódorom

09.02.2024

Špeciálny pán Lipšic o job príde ku 30. marcu, zatiaľ bez náhrady. Alebo je možné, že Krajniakov odchod od Borisa „dobrofackovača“ Kollára bol predzvesťou nového úderného projektu? Ak Daniel niečo roky rokúce vie, je to prežiť každého a vždy postúpiť ďalej. Jeho ambície sú nezmerné. Aj svoje pôsobenie na špeciálnej prokuratúre vnímal len ako ďalší [...]

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

irán.  Ebráhí Raísí

V Iráne havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov, pátrajú po ňom

19.05.2024 16:04, aktualizované: 18:12

Spolu s Raísím cestoval aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

danko, majerský

Danko: Za okrúhly stôl by si mali sadnúť médiá a vládna koalícia. Líder KDH avizuje nové pravidlá aj mediálny úrad

19.05.2024 15:30, aktualizované: 17:20

Podľa lídra KDH Milana Majerského by sa nad sebou mali zamyslieť aj novinári, no „zošnurovať“ médiá podľa neho nie je najlepší spôsob.

Elon Musk

Elon Musk spustil v Indonézii satelitný internet Starlink

19.05.2024 15:01

Poskytuje ju Muskova spoločnosť SpaceX pre národný zdravotnícky sektor a cieľom je tiež zlepšiť prístup na internet v odľahlých častiach súostrovia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 163804x
Priemerná čítanosť článkov: 4680x

Autor blogu

Kategórie