Založ si blog

Chcú len tú „ich“ demokraciu. Vadí „im“ Fico, Trump a už aj Majk Spirit

Kto sú to, tí „oni“? Sú to tí, čo budú voliť Korčoka? Určite. Časť zblbnutá pomýlená, ale veľká väčšina programovo nastavená voči všetkému, čo je v skutočnosti pravé Slovensko.

Ministerka kultúry Šimkovičová chce podporiť národnú a tradičnú kultúru, dostane sa jej od „nich“ nevídaného hejtu. Matica Slovenská je pre „nich“ iný spôsob ako povedať organizovaný dezolát v najlepšom štýle exministra Naďa. V Tatrách a na Donovaloch „im“ nevadia predražené kaviarne, hotely, parkoviská, sami tam často radi chodia až tam spôsobujú zápchy. Ale vadí „im“, ak poľnohospodár či lesník chce pod Tatrami obhospodarovať svoju pôdu. Sú to „tí“, ktorým nevadí, že Šimečka najmladší nikdy nič vlastne nerobil a profesionálne sa prediera bratislavskou kaviarňou tak ako jeho otec a starý otec. Nevadia „im“ Sulíkove povalenia vlády, nevadí „im“ jeho stretávanie s Kočnerom a nevadí ani to, že jediné čo vie je s alebo aj bez Geisenovcov organizovať žúrky. Za štátne.

Nevadí „im“, že na protestoch proti vláde sa už o LGBT nič neobjaví. Aby sa to KDH nenahnevalo. Aspoň, že niektorým z „nich“ ten Matovič vadí. Ale vadí „im“ aj Majk Spirit, lebo netrepe o zlom Ficovi, smiešnom Dankovi a polozlom a polosmiešnom Pellegrinim. Jeho texty v najnovšom jeho albume si vypočuli obetavo za nás všetkých, zhodnotili, odsúdili a dali radu všetkým slniečkarom, dobro..áčom, slušnoľuďom a iným príjemným ľuďom, že toto je blééé a zléééé a fujky.

Vadí a vadil „im“ Trump. Aj keď vyhral alebo aj vyhrá v slobodných voľbách v americkej demokracii. Ako mávnutím čarovného prútiku je jeho voľba prejavom hlúposti, nenávisti, bigotnosti, šovinizmu a množstva ďalších -izmov. Lebo jediná správna voľba je – tá „ich“.

Vadí a vadil „im“ Fico. Bez ohľadu na výsledok volieb, výmysly a pravidelné masáže „správnymi“ názormi pokračujú. On je fujky. V skutočnosti sa množstvo ľudí má lepšie vďaka nemu. Ano, mohol by to robiť aj lepšie. Ale to aj Dzurinda. Aj Radičová. Hovoriť o Hegerovy či Matovičovy v spojitosti s ním je ako hovoriť o inej lige. Môžeme si myslieť o ňom, čo chceme. Ale ako tvor politický nemá na slovenskej politickej scéne obdoby. Ano, podobne ako Trump na tej americkej.

Tí, oni, im, nich. Ak je 4 334 000 všetkých oprávnených voličov, a účasť v roku 2023 bola 68,5% z tohoto čísla, vieme povedať že liberálov v sasanke a  Šimečkových progresivistov volilo približne jedna štvrtina oprávnených voličov. A zvyšok? Viac ako 50% volilo jednu zo strán Smer, Hlas, SNS, Republika, Sme rodina, Kotlebovcov. Ďalších takmer 7% KDH a ďalších takmer 9% Matoviča. Takže spolu viac ako 65% Slovenska volilo niektorú zo strán, ktoré majú väčší či menší problém s tým, čo saska a péesko prezentujú a znamenajú. V iných číslach: ano, je tu približne 1 100 000 Slovákov a Sloveniek, ktoré si myslia, že SLovensko aké máme je nedobré, zlé a odporné. A treba dať priestor viac LGBT agende, či bruselskému alebo americkému svetopohľadu. Ale opäť pozor, ten americký vyhovuje iba niekedy. Napríklad vtedy, ak kritizuje Fica prostredníctvom svojej ambasády. Viete si predstaviť, keby Číňania, Rusi, India alebo ktokoľvek iný kritizoval Dzurindu? Matoviča? Čo by sa dialo?

Dnes je sloboda. Ano, aj za Fica, nech vám povie kto chce, čo chce. Nikto ale naozaj nikto nebráni tým, čo si myslia, že je najvyšší čas odísť, aby odišli. Na Ukrajinu, bojovať proti Rusom. Privítajú vás. Do Poľska? Ste moc liberálni a málo katolícky milí progresívny liberáli. Do Maďarska? K tomu zlému Orbánovi? V Rakúsku vás privítajú skôr ak vyznávate Allaha a do štatistik sa im hodíte len ak ste zo Sýrie či Afganistanu. Slováci sú moc easy. A málo ovládajú nemčinu. Iba ak utierať zadky rakúskym dôchodcom, ktorých dôchodok je väčší ako priemerný plat. Do Francúzska? Možno keby ste boli z niektorej z kolónií. A opäť, tá jazyková bariéra. Francúzsky vie tak 1000 ľudí na Slovensku. Španielsko? Nech sa páči, siesta sa vám bude páčiť. Jazyk už netreba riešiť, hlavne že to bude ďaleko. Anglicko že by? Pekná predstava. Skúste preplávať La Manche. Vtedy vás prevezú do Rwandy lebo majú imigrantov plné zuby. No go zóny, oproti ktorým je Luník  detským ihriskom.

Tak kam vlastne chcete ísť?

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy, Chán Júnis

Izrael je podľa OSN povinný ako okupačná mocnosť zabezpečiť bezpečnosť v Pásme Gazy

22.06.2024 07:37

Izrael má podľa OSN ako okupačná mocnosť povinnosť zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť v Pásme Gazy.

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

vojna na Ukrajine, futbal

ONLINE: Ďalšie krajiny sľúbili Ukrajine Patrioty. Farage: Rusko k vojne vyprovokovali USA a NATO

22.06.2024 06:20

Ukrajina získa niekoľko ďalších protiraketových systémov Patriot od spojencov. Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO "vyprovokovali" Rusko.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Tisícové príplatky na ochranu a pomoc psychológa. Akú podobu má lex atentát v zahraničí?

22.06.2024 06:00

Pravda zisťovala, ako ochrana politikov pred vyhrážkami a útokmi vyzerá v iných európskych štátoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 171821x
Priemerná čítanosť článkov: 4773x

Autor blogu

Kategórie