Založ si blog

Progresívny únos štátu: alebo prečo nemal exminister Šimko ani druhý raz šancu na ministerstve vnútra

Mám rád zlé vtipy. Často totiž lepšie vystihujú životnú realitu ako tie akože dobré. Napríklad taká zemitosť ba priam až nejaká zúfalá prízemnosť vtipov Joža Pročka zabávala a žiaľ naďalej zabáva nie malú časť slovenskej populácie. Ale k vtipu z posledných dní.

Stretnú sa traja: akože bývalá podpredsedníčka progresívcov, toho času prezidentka. Stretne sa s nádejným ministrom vnútra za progresívcov, toho času policajným prezidentom a „ménage à trois“ s premiérom vlády, budúcou hlavou progresívnej kandidátky do progresívnej Európy. A šup, pozerajte letí minister vnútra. Mohol mať vtedy kresťanský konzervatívec, vymenovaný na odporúčanie Daniela Lipšica vôbec šancu?

Nemal.Dovolil si totiž veľa.Dovolil si na adresu progresívneho Harmana povedať toto:

„Táto ozbrojená, represívna štruktúra si iste nemôže robiť, čo sa jej zachce. To sa deje iba v policajnom štáte,“ uviedol. V demokratickej spoločnosti musí byť podľa neho donucovacia moc štátu pod „presne ustanovenou, ale účinnou kontrolou politickej moci,“ pokračoval Šimko.

„Patria pod kontrolu politiky. To, o čo ide vždy, predovšetkým vo voľbách, vo všetkých voľbách i v týchto, je, aby bola pod kontrolou dobrej politiky. Takej, ktorá si túto svoju zodpovednosť uvedomuje,“ uzavrel minister.

A Odór, Čaputová a Harman zacítili problém. A Šimko opäť letel. Tak ako letel z pozície ministra obrany, tak ako aj z pozície ministra vnútra. Ako jediný v slovenskej histórii, druhý raz. A vyzerá to, že opäť – len za pravdu.

Slovensko nevolí progresívcov. Volí ich Bratislava. Tá, čo bola maďarsko-židovsko-rakúska. Tá, čo ako prvá bola počeštená. Tá, čo sa nikdy nepridala k Slovenskému národnému povstaniu, tá čo má bližšie do Viedne a do Brna ako do Banskej Bytrice, Žiliny, Prešova či Košíc. A má ďaleko aj do Terchovej, do Liptovského Mikuláša, na Kysuce aj na Oravu. Ľudia tu volia inak, lebo majú viac peňazí, menej detí a chytali ešte za socializmu ORF. Slovensko brániť nechcú – LEN 19% percent voličov progresívcov by v prípade vojny (aj s tým nenávideným Ruskom) bojovalo. 51% z nich by zdrhlo, 24% nebojovalo. Úplne inak ako Ukrajinci. Ešte aj voliči Republiky by proti tým Rusom bránili Slovensko viac.

Časť žije v zahraniči. Nechcú tu študovať, ani žiť, ani pracovať, ani platiť dane.  Nechú Slovensku dať nič za ich materské, základné a stredné školy. Za to síce zúfalé, ale predsa len zdravotníctvo. Ale čo chcú, je zo zahraničia ovplyvňovať smerovanie krajiny. Viac ako 72 000 hlasov zo zahraničia, z ktorých 61% volilo progresívcov. To je v konečnom výsledku takmer o 1% viac ako by progresívci získali na Slovensku bez zahraničia.

Takže si to zrátajme. Najväčší úspech majú progresívci v zahraničí – 61% zo všetkých voličov. Takýto úspech nemajú ani v Bratislave a jej širokom okolí. 75% z progresívnych voličov zo Slovenska by to isté Slovensko, ktoré chcú zmeniť v jeho smerovaní, nebránilo. Polovica a kúštik by zdrhla. Bývalá podpredsedníčka progresívcov s šéfom budúcej progresívnej kandidátky a nádejným kandidátom na progresívneho ministra vnútra dláždia cestu svojim ľudom – proti konzervatívcom, proti zdravému rozumu a proti opozícii, len na podporu progresívneho puču.

Skúsme test Ficom. Bože, to by bol krik! „Nezávislé“ médiá, americká ambasáda (apropó kedy sa konečne presťahuje a na námestí P.O.Hviezdoslava, v bratislavskej pešej zóne, budú odstránené protitankové prekážky proti Al Kajde či Unabomberovi :), Open Society Fundisti, určite celá LGBT scéna, aj nejaké to Slušné Slovensko a určite mnohí ďalší.

Len prečo by ich hlas mal zavážiť viac, ako hlas nezamestnaného z vyľudneného Poltára či Banskej Štiavnice? Viac ako hlas rolníka z Nitry či učiteľa zo Svidníka a inžiniera zo Sobraniec. Alebo docenta z Trenčína, ktorý neverí že existuje viac pohlaví alebo doktora z Myjavy, ktorí neverí v aborciu.

Chudák Šimko. Spätne to vyzerá, že nakoniec je len slušný chlap. Postavil sa Dzurindovy. Postavil sa progresívcom. Vyzerá, že jeho hlavná chyba je byť vždy na strane porazených.

 

 

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Machaj, Šimkovičová

Otázky a odpovede: RTVS o pár dní končí, bez riaditeľa bude štyri mesiace. Ako bude fungovať? Podpíše Pellegrini zákon?

22.06.2024 09:00

Súčasný generálny riaditeľ Ľuboš Machaj končí o necelé dva týždne a zatiaľ sa nevie, kto STVR povedie. Opozícia hovorí o ovládnutí telerozhlasu a návrate totality.

Matúš Šutaj Eštok

Odborový zväz polície kritizuje ministerstvo vnútra za nezáujem o zlepšenie podmienok policajtov

22.06.2024 08:38

Podľa rady predsedov základných organizácií OZP v SR sa súčasná situácia v PZ dostala na najnižší počet členov od jeho založenia.

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy, Chán Júnis

Izrael je podľa OSN povinný ako okupačná mocnosť zabezpečiť bezpečnosť v Pásme Gazy

22.06.2024 07:37

Izrael má podľa OSN ako okupačná mocnosť povinnosť zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť v Pásme Gazy.

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 171828x
Priemerná čítanosť článkov: 4773x

Autor blogu

Kategórie