Založ si blog

7 jednoduchých dôvodov, prečo voliť progresívcov je proti väčšine slovenských záujmov.

Voľby sú už čoskoro aj vo vašom meste či dedine, Ak váhate koho voliť, je to v poriadku, slovenská politika bola vždy o voľbe „proti“, nie „za“. A pre tých, čo by nebodaj váhali, či dať svoj hlas nebodaj aj takým progresívcom, zhrniem fakty prečo tak preboha v žiadnom prípade nerobiť!

 

1. Neskúsenosť a nezrelosť: Nedostatok politických skúseností povedie k problémom pri efektívnom vládnutí. Spolu s vnútorným „hľadaním“ – 4 predsedovia za 5 rokov? – nie je PS ešte pripravené vládnuť. A keď, tak prostredníctvombľudí v pozadí – počnúc Šimečkom starším až po bývalého poradcu Čaputovej exkomunistu Leška. Výsledok – viac ako polovica Slovenska v kultúrnych vojnách a ideologických hádkach.

 

2. Nejasná implementácia politiky: tzv „progresívne“ postoje strany sa dajú len ťažko premietnuť do praktických politík, ktoré sú prospešné pre celú krajinu, nielen pre zopár cieľových voličov. Pre krajinu, kde na ulici predáva dôchodca Nota Bene naozaj sú problémy dúhovej loby smiešne. A násilné akcia ala “ Vallov cykloterorizmus“ v Bratislave sú varovným mementom pred politikami na štýl „prikážeme vetru, daždi“.

3. Ekonomické obavy: Treba mať obavy z ekonomických plánov strany a ich možného vplyvu na podniky a trh práce. Čudesný mix neoliberálnych nápadov so sosialistickými precedensami podobne ako v prípade kvázi liberála Sulíka vytvára zo Slovenska len akýsi pokusný inkubátor nikde nevyskúšaných a čudných nápadov.

4. Prístup k európskej integrácii: nekritický proeurópsky postoj strany veľmi jasne povedie k rozhodnutiam, ktoré nie sú v súlade s národnými záujmami Slovenska. Vrátane energetickej politiky, politiky ochrany hraníc či iných rozhodnutí. Šimečka pre svoj budúci pomník na európskej úrovni bez váhania obetuje želania väčšiny Slovenska.

5. Presah politiky: Snaha strany meniť veci podľa jedného vyhraneného postoja bude viesť k nadmerným vládnym zásahom a byrokracii. Spolu s tým narastie šírka a sila ovplyvňovania verejnej mienky. To nie je domnienka, to je vidieť na príklade bratislavského magistrátu a už spomenutého progresívca Valla.

6. Polarizácia: Množstvo ľudí cíti, že tzv „progresívne“ postoje strany ešte viac rozdelujú už tak polarizovanú spoločnosť. Medzi takýchto ľudí patrí okrem mňa napríklad aj exprezident Kiska ako aj exprezident Gašparovič, Mikuláš Dzurinda aj väčšina bývalých a terajších predsedov KDH, SNS, Smeru, Hlasu, matovičovcov nových aj starých, kolárovcov, kotlebovcov, uhríkovcov, bugárovcov aj simonovcov… Vlastne nie je jasné, kto s progresívcami chce niečo mať. Je zaujímavé, že  ohrozenie, ktoré progresívci predstavujú dokáže spojiť aj úplne rozdieľne ukotvených jedincov, aj celé skupiny, vrátane Konferencie biskupov.

7.Sociálne a kultúrne vojny: Konzervatívna časť Slovenska nesúhlasí s postojmi strany v mnohých sociálnych a kultúrnych otázkach. Postoj KDH je v tomto prípade len primeranou reakciou. Šimečkov tlak na bruselský verziu progresivizmu, zrodenú v kuloároch európskeho parlamentu, je štúrovskému Slovensku cudzí a Štúr sám pred ním už viac ako 170 rokov dozadu varoval. V rámci „woke“ aktivizmu je po prípadnom vládnutí progresívcov na spadnutie búranie Štúrových sôch a premenovávanie ulíc s jeho menom ako  „nevhodného proruského, antiliberálneho slovenského nacionalistu“, tak ako to vidíme v USA v prípade Washingtona či Jeffersona.

 

Kali prekukol falošné pózy Šimečku a Čaputovej

21.05.2024

Tragická a zúfalá chvíla. Dôsledok všetkých protestov pre Ficovým Bonaparte. Neustály pokles politickej kultúry po vstupe matovičovcov na kandidátke SaS do parlamentu od roku 2010. Vyhrocovanie mediálneho honu na premiéra, Kaliho či Blahu. Šibenice na námestiach. Posielanie do basy bez dôkazov. Alebo výmyslov. étorika bývalého smeráckeho asistenta Šimečku voči svojím [...]

Prečo nemám pochopenie pre voličov Šimečku

15.05.2024

Šimečka najmladší je derivátom svojho otca a svojho starého otca. Vždy sa našiel niekto, kto im pomohol a kto ich platil. A po koho chrbte sa doplazili ďalej a ďalej. Šimečka najmladší napríklad dokončil svoje doktorandské štúdium vďaka smeráckym europeniazom Borisa Zalu. Stretnutie s Macronom v predvolebnom boji mu sprostredkoval Štefunko. Stranu platil Truban, [...]

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

vojna na Ukrajine, futbal

ONLINE: Ďalšie krajiny sľúbili Ukrajine Patrioty. Farage: Rusko k vojne vyprovokovali USA a NATO

22.06.2024 06:20

Ukrajina získa niekoľko ďalších protiraketových systémov Patriot od spojencov. Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO "vyprovokovali" Rusko.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Tisícové príplatky na ochranu a pomoc psychológa. Akú podobu má lex atentát v zahraničí?

22.06.2024 06:00

Pravda zisťovala, ako ochrana politikov pred vyhrážkami a útokmi vyzerá v iných európskych štátoch.

Arkansas, streľba, Fordyce

Streľba v Arkansase má tri obete, vážne zranený útočník skončil vo väzbe

22.06.2024 05:40

Ozbrojený útočník v piatok na juhu amerického štátu Arkansas zastrelil troch ľudí. Policajti ho postrelili a vzali do väzby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 171817x
Priemerná čítanosť článkov: 4773x

Autor blogu

Kategórie