Založ si blog

Smutný koniec smutnej legendy – pani Remiášová stratila posledné kúsky súdnosti. Vďaka Matovičovi

Jej príbeh je mementom. Tragickým, smutným, neférovým ale aj poučným. Pani Anna Remiášová je matka, ktorej syna zavraždili. Na efekt, v zásade verejne popravený. Jej 25 ročný boj o vysvetlenie, vyriešenie a potrestanie jeho vraždy je príbehom boja s veternými mlynmi, politickými predstaviteľmi, justičnými a vyšetrovacími orgánmi a výsledok je stále v nedohľadne. A zaslúži si pozornosť a konečnú bodku.

Šikovný marketér Matovič si túto ženu (ktorá je pre mnohých symbolom neprávosti minulých rokov a časov, kedy si skupinka vyvolených mohla dovoliť čokoľvek) dal na svoju kandidátku. Pani Remiášová získala Matovičovi okolo 25 000 kúžkov, čo je napríklad 2x toľko čo získal predseda poslaneckého klubu OĽaNO Šípoš, či 3x viac ako mediálny miláčik Čekovský, či takmer 4x viac ako jeho tajnosť minister vnútra Mikulec.

A len tak pre zajímavosť: dokonca 10x viac ako nacionalista a homofób Ďuro Gyimesi, Matovičova pravá roka pri rokovaní s Orbánom.

Všetci sa pravdepodobne divili, ako je možné že pani Remiášová skončila u známeho klauna, ale roky jej tragického boja za pravdu v prípade jej syna dávali akú takú nádej, že sa nenechá napáliť šašom z Trnavy. Jej posledný príspevok na najznámejšej sociálnej sieti ale svedčí o opaku.

Pani Remiášová prosto uverila osobe a rétorike Matoviča. Prebrala každý jeden aj vymyslený argument, ktorý vyprodukovala mediálna Matovičova úderka.

Je tak po Milanovi Kňažkovy, Jánovi Budajovi, Gáborovi Grendelovi či Jaroslavovi Naďovi ďalšia mediálne známa osoba, s pôvodne dobrým životným príbehom, ktorá zo svojou bezmedznou podporou majiteľovi OĽaNO prekročila súdnosť.

A ako píše wikipédia: „Súdnosť je špecifickosť prirodzeného dôvtipu, ktorého nedostatok nemôže nahradiť nijaká škola. Nedostatok súdnosti je hlúposť a táto chyba sa vôbec nedá odstrániť.“

Inými slovami: akákoľvek podpora Matoviča po všetkom, čo mal možnosť predviesť za posledné 2 roky je znakom hlúposti a žiaľ spochybňuje akúkoľvek predchádzajúcu aktivitu. Hlúposť totiž nie je nákazlivá, je len viac či menej zrejmá. A tragický príbeh na odbornosti, múdrosti či schopnostiach očividne nepridá, ako si mylne 25 000 voličov myslelo.

A len na okraj: Sulík je solidárny len s bohatými, to všetci vieme. Nič nové. Faktom ale je, že keď odíde Sulík, nič sa v skutočnosti nestane. Slovensko to zvládne. Tak ako to zvládlo po Mečiarovi, po Dzurindovi, po Ficovi a ako to aj zvládne po Matovičovy.

 

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

07.03.2023

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej [...]

Stretne sa Matovič, Sulík a Dzurinda. . . to nie je zlý vtip, to je opäť desivá realita

27.02.2023

Nech pánboh dá a tento príbeh je len fikcia – Traja „velikáni“ (1,7m Dzurinda, 1,89m Sulík a u Matoviča to bude niekde okolo Sulíka) slovenskej politiky si sadnú za jeden stôl na jeseň po parlamentných voľbách a budú spoločne na seba pozerať v nemom úžase a deja vu. V roku 2010 takto viac menej nakope už boli – Dzurinda ako predseda vlády. Sulík ako [...]

Bude Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu opäť budovať tunel Branisko, tentoraz druhú rúru?

24.01.2023

Nešťastie nechodí po horách a nechodí len raz. Tak by väčšina obyvateľov mala reagovať na návrat Mikuláša Dzurindu prostredníctvom strany Spolu, ktorá sa dnes premenovala na Modrú koalíciu a plne sa prihlásila k Mikulášovi. Je samozrejme len náhodou že v rovnakom čase ako sa už 4 rok dôchodca Dzurinda vracia do politiky, končí technologická životnosť vytunelovaného [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 87331x
Priemerná čítanosť článkov: 4159x

Autor blogu

Kategórie