Založ si blog

Ukrajinská propaganda na Slovensku – v priamom prenose na slovenských médiách

Je desivé, ak nezaznie pravda. Najmä ak sme na Pravde 🙂 A je čoraz viditeľnejšie, že sme svedkami manipulácie s informáciami na strane mnohých slovenských médií. Prvým varovným prstom by mal byť prípad bývalej ukrajinskej ombudsmanky Ludmily Denisovová. Jej farbisté klamstvá o tom, ako sa Rusi dopúšťajú sexuálnych zverstiev na deťoch a ďalších civilistoch museli Ukrajinci nakoniec potrestať jej odvolaním. Dokiaľ veselo kopala do Rusov, jej výmysly boli široko publikované – na Slovensku od Markízy až po Denník N.

No to, že že klamala a vymýšlala si a len pomáhala „ukrajinskému vojnovému úsiliu“ ako vedela, si dodnes napríklad na Denníku N neprečítate! Ani na Aktualitach. Napriek tomu, že klamlivé tvrdenia Denisovovej boli využité šefredaktorom Bardym na nenávistný komentár. Napriek tomu, že sa táto správa v slovenskom mediálnom priestore objavila na hnonline či pluska, naše „angažované médiá“ ani slovo.

Selektívna pravda, kedy uverejníme len to, čo sa nám hodí do krámu alebo zo zdrojov, ktoré chceme podporiť je v prípade týchto médií viditeľná aj pri detailoch. Dnes „Denník Nenávisť“ ako ho častuje klaun Matovič vydal správu, že akýsi Par Vestberg na protest proti správe Amnesty International o ukrajinskom využívaní civilného obyvateľstva ako krytu pre svoje vojenské operácie – ktorú sa Nenávistník v súlade s ukrajinským naratívom snaží úporne poprieť či vysvetliť že je to vlastne normálne – odišiel z Amnesty International.

Táto informácia do detailu ukazuje úbohosť slovenskej angažovanej žurnalistiky. Ono totiž nejde o Par Vestberga ale o 88 ročného Per Wästberg -a. Jediný, kto ho píše spôsobom, ktorý v Nku použili sú – áno, Ukrajinci! A neodišiel z Amnesty International ako takej, ako sa nám snaží Nko ponúknuť, ale len z jej švédskej pobočky, ktorú pred 60 rokmi pomáhal zakladať. Rovnako bol šefredaktorom najvýznamnejšieho liberálneho denníka vo Švédsku či šéfom PEN klubu. Aktívne bojoval proti kolonializmu a bol členom výboru Nobelovej ceny pre literatúru. Áno, významný človek. A toto je jeho posledná možnosť ukázať, že nepatrí do starého železa. Rodinné liberálne založenie potvrdzuje aj jeho brat Olle, ktorý robil šéfa v liberálnej politickej mládežnickej organizácii, vďaka čomu to nakoniec dotiahol aj na štátneho sekretára na švédskom ministerstve financií. Na začiatku milénia Olle pracoval v New Yorku a ako dôsledok svojej roboty navrhol vtedajšieho starostu Veľkého jablka Rudyho Giulianiho na Nobelovu cenu. Aké to muselo byť sklamanie, keď Rudy sa pevne postavil na Trumpovu stranu a obhajuje ho dnes na súdoch, rovnako ako keď Rudy nútil Zelenského vyšetrovať čudné podnikanie Bidenovho syna.

Zhrnuté a podčiarknuté: správy preberáme od Ukrajincov a ak aj niečo dokašlú a klamú, radšej o tom nenapíšeme. Ešte sa tu niekto diví, že rastie dezinfo scéna? A Fico?

 

Fico žiaľ hovorí pravdu, niektoré štáty NATO sa chystajú do vojny. Dôkazy z otvorených zdrojov

27.02.2024

Prvý dôkaz: Emmanuel Macron po samite v Paríži reagoval na novinársku otázku k vyhláseniu Roberta Fica, podľa ktorého niektoré západné krajiny zvažujú vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu. Na vyslaní spojeneckých vojakov na Ukrajinu podľa Macrona nie je zhoda, „vylúčiť sa však nedá nič“. „Boli časy, keď sme si mysleli, že Ukrajincom pošleme len helmy [...]

Ostrihoňová všetkých pekne oklamala. Kandidovať mala za progresívcov už v 2019

21.02.2024

Mediálnym vyhláseniam sa v prípade Veroniky Ostrihoňovej, bývalej spravodajky TV Markíza a neskôr moderátorky RTVS sa nedá s vážnou tvárou veriť. Je to len neskutočne babrácka robota médií, že nepíšu o tom, že k progresívcom do eurovolieb ju lámal už Beblavý s Trubanom a Štefunkom už v roku 2019! Pani Veronika túto ponuku vtedy aj priznala. Doslovne povedala: [...]

Lipšic sa musí poponáhľať, ak chce kandidovať s Ódorom

09.02.2024

Špeciálny pán Lipšic o job príde ku 30. marcu, zatiaľ bez náhrady. Alebo je možné, že Krajniakov odchod od Borisa „dobrofackovača“ Kollára bol predzvesťou nového úderného projektu? Ak Daniel niečo roky rokúce vie, je to prežiť každého a vždy postúpiť ďalej. Jeho ambície sú nezmerné. Aj svoje pôsobenie na špeciálnej prokuratúre vnímal len ako ďalší [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 159212x
Priemerná čítanosť článkov: 4683x

Autor blogu

Kategórie