Založ si blog

Ukrajinská propaganda na Slovensku – v priamom prenose na slovenských médiách

Je desivé, ak nezaznie pravda. Najmä ak sme na Pravde 🙂 A je čoraz viditeľnejšie, že sme svedkami manipulácie s informáciami na strane mnohých slovenských médií. Prvým varovným prstom by mal byť prípad bývalej ukrajinskej ombudsmanky Ludmily Denisovová. Jej farbisté klamstvá o tom, ako sa Rusi dopúšťajú sexuálnych zverstiev na deťoch a ďalších civilistoch museli Ukrajinci nakoniec potrestať jej odvolaním. Dokiaľ veselo kopala do Rusov, jej výmysly boli široko publikované – na Slovensku od Markízy až po Denník N.

No to, že že klamala a vymýšlala si a len pomáhala „ukrajinskému vojnovému úsiliu“ ako vedela, si dodnes napríklad na Denníku N neprečítate! Ani na Aktualitach. Napriek tomu, že klamlivé tvrdenia Denisovovej boli využité šefredaktorom Bardym na nenávistný komentár. Napriek tomu, že sa táto správa v slovenskom mediálnom priestore objavila na hnonline či pluska, naše „angažované médiá“ ani slovo.

Selektívna pravda, kedy uverejníme len to, čo sa nám hodí do krámu alebo zo zdrojov, ktoré chceme podporiť je v prípade týchto médií viditeľná aj pri detailoch. Dnes „Denník Nenávisť“ ako ho častuje klaun Matovič vydal správu, že akýsi Par Vestberg na protest proti správe Amnesty International o ukrajinskom využívaní civilného obyvateľstva ako krytu pre svoje vojenské operácie – ktorú sa Nenávistník v súlade s ukrajinským naratívom snaží úporne poprieť či vysvetliť že je to vlastne normálne – odišiel z Amnesty International.

Táto informácia do detailu ukazuje úbohosť slovenskej angažovanej žurnalistiky. Ono totiž nejde o Par Vestberga ale o 88 ročného Per Wästberg -a. Jediný, kto ho píše spôsobom, ktorý v Nku použili sú – áno, Ukrajinci! A neodišiel z Amnesty International ako takej, ako sa nám snaží Nko ponúknuť, ale len z jej švédskej pobočky, ktorú pred 60 rokmi pomáhal zakladať. Rovnako bol šefredaktorom najvýznamnejšieho liberálneho denníka vo Švédsku či šéfom PEN klubu. Aktívne bojoval proti kolonializmu a bol členom výboru Nobelovej ceny pre literatúru. Áno, významný človek. A toto je jeho posledná možnosť ukázať, že nepatrí do starého železa. Rodinné liberálne založenie potvrdzuje aj jeho brat Olle, ktorý robil šéfa v liberálnej politickej mládežnickej organizácii, vďaka čomu to nakoniec dotiahol aj na štátneho sekretára na švédskom ministerstve financií. Na začiatku milénia Olle pracoval v New Yorku a ako dôsledok svojej roboty navrhol vtedajšieho starostu Veľkého jablka Rudyho Giulianiho na Nobelovu cenu. Aké to muselo byť sklamanie, keď Rudy sa pevne postavil na Trumpovu stranu a obhajuje ho dnes na súdoch, rovnako ako keď Rudy nútil Zelenského vyšetrovať čudné podnikanie Bidenovho syna.

Zhrnuté a podčiarknuté: správy preberáme od Ukrajincov a ak aj niečo dokašlú a klamú, radšej o tom nenapíšeme. Ešte sa tu niekto diví, že rastie dezinfo scéna? A Fico?

 

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

07.03.2023

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej [...]

Stretne sa Matovič, Sulík a Dzurinda. . . to nie je zlý vtip, to je opäť desivá realita

27.02.2023

Nech pánboh dá a tento príbeh je len fikcia – Traja „velikáni“ (1,7m Dzurinda, 1,89m Sulík a u Matoviča to bude niekde okolo Sulíka) slovenskej politiky si sadnú za jeden stôl na jeseň po parlamentných voľbách a budú spoločne na seba pozerať v nemom úžase a deja vu. V roku 2010 takto viac menej nakope už boli – Dzurinda ako predseda vlády. Sulík ako [...]

Bude Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu opäť budovať tunel Branisko, tentoraz druhú rúru?

24.01.2023

Nešťastie nechodí po horách a nechodí len raz. Tak by väčšina obyvateľov mala reagovať na návrat Mikuláša Dzurindu prostredníctvom strany Spolu, ktorá sa dnes premenovala na Modrú koalíciu a plne sa prihlásila k Mikulášovi. Je samozrejme len náhodou že v rovnakom čase ako sa už 4 rok dôchodca Dzurinda vracia do politiky, končí technologická životnosť vytunelovaného [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 87333x
Priemerná čítanosť článkov: 4159x

Autor blogu

Kategórie