Založ si blog

Šmejdi medzi nami: Sulíkov vták Slávik

Biznis sa dá urobiť z čohokoľvek. Keby sa na Slovensku predával dobre sloní trus, určite by sa našiel niekto, kto by ho sem vo veľkom dovážal. A ako to býva, hľadal spôsob ako ukrátiť štát na DPH, alebo aspoň tvrdil, že ak zmieša 10% koncového slonieho produktu s 90% koncového produktu od prasiatok, stále ide o sloní trus.

Samozrejme, existuje aj iný biznisplán. Aj politika môže byť zisková, Fico, Kotleba ale aj Matovič a Kollár by vedeli poradiť ako. Stranícke pokladne sa plnia z štátnych príspevkov, niekedy prosto prichádza „všimné“ za takú či onakú podporu. Problém je, že ste na očiach, novinári vám nič nedarujú a ľud pospolitý sa potom vo veľkom rozčuľuje.

Lepšie je si založiť nejaké to občianske združenie. V jednom takom sedí podpredseda vlády Štefan Holý. A viete s kým tam sedí? Nuž je to v súčasnosti väzobne vyšetrovaný oligarcha Jozef Brhel. A čo na to Igor alebo Boris? A čo na to Richard? Podľa stanov tohto združenia totiž si majú členovia  „navzájom pomáhať“ a prehlbovať vzájomnú spoluprácu. Ako teda pomáha Holý Brhelovi?

Apropó Richard: verejnosti ukázal riadneho vtáka. Ten cez  falošný spev svojho občianskeho združenia „pomáhal“ stavať a developovať na Slovensku. Krížom krážom po celej republike. Za malý bakšiš pomáhať prestal, a všetko sa z nenazdajky pohlo. Keďže na Richarda sa obrátila rozhorčená podnikateľská komunita, spravodlivo rozhorčená Slávikovým postupom pri inak bezbolestnom a krajine prospešnom developovaní, Richard konal. Kedy bude konať vo všetkých prípadoch, kedy stavitelia, developeri a iní realitní hráči prosto kašlú na verejný záujem, nie je jasné. Keď je zisk je dôležitejší ako zastavanosť, dopravná naplnenosť a iné podobné taľafatky, tak za nejaký ten bakšiš sa postaví hocijaká somarina od Tatier až k Dunaju. Minister hospodárstva Richard vtedy už nezasahuje.

Samozrejme, Slávik mal dostať po zobáku. Nielenže skompromitoval kopec stavebných podaní a námietok, ktoré zmysel majú, ale zároveň len opäť zvýšil odpor verejnosti aj štátnej správy k „neziskovému“ sektoru. Faktom je, že spomínaný vták sa vyhrážal, kyberšikanoval, otravoval, zavádzal a celkovo ľudí strašil, využívajúc priestor, ktorý mu zákon ponúka.

Ale ruku na srdce. Nie je niekde niekto, koho poznáte a chová sa úplne rovnako? Napíše vám 20 emailov, 4 podania za mesiac a vy musíte riešiť? Veď to sa deje od aktívu Združenia priateľov škôl, cez schôdze vlastníkov bytov, až po miestny filatelistický krúžok! A vyhráža sa vám, že ak nebude po jeho, tak to parkovacie miesto nedostanete, smeti vám nevyvezú alebo príde ŠOI, daňová kontrola či rovno NAKA.
Napíše vašim susedom, napíše vlastníkovi nehnuteľnosti kde máte prevádzku, napíše poslancom. A všade tvrdí svoj blud a vy len v nemom úžase sledujete, že nie je vo vašich silách ho nijako zastaviť. Špina bola hodená a vy len trpezlivo vysvetľujete. Alebo to rovno vzdáte. Čas a iné prostriedky, ktoré míňate na vysvetľovanie vám už nikto nevráti. Výsledkom bude aj tak len ďalšia reťazová odpoveď od pôvodcu obvinenia.

Kľudne mi dajte v komentároch vedieť, či ste sa nejakým Slávikom 2.0 stretli. A poraďte všetkým, ako na neho, aby sklapol zobák.

P.S. Nie, nepotrebujem riešiť žiadneho svojho vrabčiaka, len ma naozaj zaujíma čo s tým!

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

07.03.2023

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej [...]

Stretne sa Matovič, Sulík a Dzurinda. . . to nie je zlý vtip, to je opäť desivá realita

27.02.2023

Nech pánboh dá a tento príbeh je len fikcia – Traja „velikáni“ (1,7m Dzurinda, 1,89m Sulík a u Matoviča to bude niekde okolo Sulíka) slovenskej politiky si sadnú za jeden stôl na jeseň po parlamentných voľbách a budú spoločne na seba pozerať v nemom úžase a deja vu. V roku 2010 takto viac menej nakope už boli – Dzurinda ako predseda vlády. Sulík ako [...]

Bude Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu opäť budovať tunel Branisko, tentoraz druhú rúru?

24.01.2023

Nešťastie nechodí po horách a nechodí len raz. Tak by väčšina obyvateľov mala reagovať na návrat Mikuláša Dzurindu prostredníctvom strany Spolu, ktorá sa dnes premenovala na Modrú koalíciu a plne sa prihlásila k Mikulášovi. Je samozrejme len náhodou že v rovnakom čase ako sa už 4 rok dôchodca Dzurinda vracia do politiky, končí technologická životnosť vytunelovaného [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan zložil prísahu na ďalšie volebné obdobie. Ceremónií sa zúčastní aj šéf NATO

03.06.2023 14:31

Erdogan, ktorý krajine vládne už dvadsať rokov, má v sobotu tiež oznámiť zloženie svojej novej vlády.

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08, aktualizované: 14:43

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 89865x
Priemerná čítanosť článkov: 4279x

Autor blogu

Kategórie