Založ si blog

Bolt prevádzkuje elektrické kolobežky na diesel. Ekológiu ber ďas, hlavne že je profit

Bolt je jednou z tých „moderných“ firiem. Nevlastní ani jeden taxík, ale je najväčšou taxislužbou na svete. Tvári sa, že poskytuje skvelú vec: za častokrát miniatúrne jazdné poskytuje prepravu z bodu A do bodu B. Kto by sa mal sťažovať? Napríklad vodiči Boltu, ktorí ohúrení možnosťou zarobiť, poskytnú svoje približovadlo firme. Firme, ktorá vlastne neuveriteľne zarába na tom, že sa nemusí starať o odbornosť svojich vodičov, platenie cestnej dane, o náklady na palivo a údržbu vozidiel a podobne.

A nikomu nevadí, že sa vďaka nej prudkým spôsom navýšil počet áut, ktoré by inak nejazdili! A tým pádom by bolo menej výfukových plynov v ovzduší ale aj menej áut v premávke. Napríklad z Malaciek či Senca, ale aj z Myjavy a ďalších vzdialených miest a dediniek sa na víkend do Bratislavy doharcuje desiatky vodičov Boltu (samozrejme aj Uberu a iných kvázi prepravných firiem) a snažia sa zarobiť cez večerné víkendovky. Nevediac kde je Gotwalďák, alebo kde je Mierko, či nebodaj Lumumbova alebo Malinovského. Problém je, že bez GPS netušia ani kde je Námestie slobody, Hodžovo námestie, Lachova, alebo Šancová. Trh je vždy neúprosný tam, kde nemá spoločenskú reguláciu a žije z vecí, ktoré sú vlastne „zadarmo“. Čistý vzduch nevynímajúc.

Apropó čistý vzduch. Bolt ovládol ulice mnohých európskych miest, Bratislavu nevynímajúc aj prostredníctvom svojich akože ekologických a veľmi „bezpečných“ kolobežiek. Nielenže kolobež-kári jazdia ako piráti po chodníkoch, po cyklocestách ale aj po cestách, vidiac len svoje cieľ a právo na využitie služieb Boltu, no zároveň významne prispievajú k ďalšiemu znečisťovaniu mesta kde žijú. Pohádzané kolobežky kade tade, blokujúce chodníky, špatiace zastávky, prekážajúce pri parkoviskách sú už len detailom.

V mnohých mestách už pochopili, že kolobež-kári sú ohrozením bezpečnosti na cestách aj chodníkoch. A napríklad im zakázali jazdiť v centrách. V Bratislave pri súčasnom primátorovi môžme zabudnúť, že by k nejakej efektívnej regulácii došlo. To, čo mesto predstavilo je vlastne kolaborácia s Boltom. navyše, kopec hipsterských a libertariánskych a neviem akých voličov by mu efetívnu reguláciu prosto neprepáčilo.  A pravdepodobne nepomôže ani argument, že Bolt a ďalšie rental elektrické kolobežky vlastne jazdia na diesel. Ako je to možné?

V hlavách mládeže a progresívneho voličstva sa prosto niekedy na veci nepozerá racionálne. Napriek celému strachu z klimatických zmien. Sú radi, že majú nabité kolobežky na všetkých možných aj nemožných miestach. Sú tam, akokeby mávnutím čarovného prútika tak medzi nimi obľúbeného Harryho Pottera. Skutočnosť je oveľa prozaickejšia. Každý večer sa po Bratislave rozbehnú Boltom prenajaté dieslové dodávky a nakladajú vybité a pokazené a privážajú nové, prevážajú zle umiestnené z jedného miesta na druhé atď. A ide tu o stovky kolobežiek. Rovnako postupujú aj ostatné spoločnosti: Tier, Mint… A ak máte to nešťastie, že máte okná blízko nejakého zo stanovísk kolobežiek, kým najatý šofér naskladá hore dole kolobežky a dofajčí napríklad svoju cigaretu k tomu, či vybaví si nejaký telefonát, tak aj 10 minút máte zážitok z vône dieslu. Aj keď sa na kolobežkách nevozíte.

Suma sumárum: elektrické kolobežky ako „ekologickejší“ variant dopravy je mýtus. Pochopili to v Kodani, či Štokholme ale aj v Paríži. A prísne regulujú.Napríklad v spomínanom Paríži, ak idete neprimeranou rýchlosťou na kolobežke, dostanete až 1500 eurovú pokutu. Pravda je, že nespokojní obyvatelia Paríža, ktoí ich majú už plné zuby, hádžu tieto kolobežky často do Seiny. Hádzať ich do Dunaja sa ponúka tak nejak samo.. ale to by sme si opäť len špinili našu rieku. Možno stačí, aby sme Boltu a jemu podobným prosto nepomáhali zarobiť. Stačí nejazdiť kolobežkami a stačí si zobrať normálny taxík či využiť MHD. A prečo by mládež a každý „cool“ kolobež-kár sa mal zamyslieť? Každá jazda na elektrickej kolobežke, ktorú nevlastníte, približuje toľko obávaný klimatický armagedon. Nedá sa prosto jazdiť na dieslových kolobežkách a zároveň sa tváriť, že nám ide o dobro planéty.

Dzurinda začal ako vždy. Falošne. A nielen personálnou vykrádačkou KDH

07.03.2023

Dzurindu novým kúskom nenaučíš. To si asi uvedomil aj poslanec a predseda premenovanej Modrej koalície, a najnovšie budúci podpredseda ešte raz potajme premenovaných Demokratov Miroslav Kollár. Ako sa ukazuje, neúprimnosť Dzurindovho spájania, ako to bolo v prípade SDKÚ potvrdzujú aj iné fakty. Rovnaký postup ako pri vzniku SDKÚ totiž Dzurinda zvolil aj teraz pri ďalšej [...]

Stretne sa Matovič, Sulík a Dzurinda. . . to nie je zlý vtip, to je opäť desivá realita

27.02.2023

Nech pánboh dá a tento príbeh je len fikcia – Traja „velikáni“ (1,7m Dzurinda, 1,89m Sulík a u Matoviča to bude niekde okolo Sulíka) slovenskej politiky si sadnú za jeden stôl na jeseň po parlamentných voľbách a budú spoločne na seba pozerať v nemom úžase a deja vu. V roku 2010 takto viac menej nakope už boli – Dzurinda ako predseda vlády. Sulík ako [...]

Bude Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu opäť budovať tunel Branisko, tentoraz druhú rúru?

24.01.2023

Nešťastie nechodí po horách a nechodí len raz. Tak by väčšina obyvateľov mala reagovať na návrat Mikuláša Dzurindu prostredníctvom strany Spolu, ktorá sa dnes premenovala na Modrú koalíciu a plne sa prihlásila k Mikulášovi. Je samozrejme len náhodou že v rovnakom čase ako sa už 4 rok dôchodca Dzurinda vracia do politiky, končí technologická životnosť vytunelovaného [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan zložil prísahu na ďalšie volebné obdobie. Ceremónií sa zúčastní aj šéf NATO

03.06.2023 14:31

Erdogan, ktorý krajine vládne už dvadsať rokov, má v sobotu tiež oznámiť zloženie svojej novej vlády.

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví schválenie jeho atómovky

03.06.2023 12:08, aktualizované: 14:43

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 89871x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie