Založ si blog

Aj bývalý Dzurindov hovorca a Grendelov kamarát robil pre obvineného Suchobu.

Na Finančnej správe je veselo. Roky sa tam klamalo a podvádzalo, a bohatli z toho len niektorí vyvolení. Zatiaľ to vyzerá tak že známy oligarcha Jozef Brhel v spolupráci so Michalom Suchobom a vedením FS si zo štátneho kradli, čo sa dalo. Cez utajené zmluvy až po úplatky z IT projektov.

Michal Suchoba sa pritom dodnes tvári, že je skvelým inovátorom, investorom a človekom ktorý v IT niečo znamená. Jeho okázalý životný štýl mal ohurovať a zaujať. Faktom je, že ale okrem korupčných praktík a svojskom podnikaní zo štátom veľké úspechy nezaznamenal.

Príkladom môže jeho firma iTVSi a.s. Ako ukazuje Finstat.sk, firma je niekoľko rokov nečinná. Firma mala priniesť aplikáciu pod názvom tvbay. Suchoba s ňou bol na pár veľtrhoch a presviedčal, že je to budúcnosť televízneho nákupu. A to najmä v slovenských médiách.

A mal pri tom PR a mediálnu pomoc. Tú mu zabezpečoval bývalý novinár z TV Markíza, Luboš Schwarzbacher. Ten opustil Markízu preto, aby sa stal hovorcom ministra zahraničia Mikuláša Dzurindu vo vláde Ivety Radičovej. Nebol jediný, kto opustil teplé miesto redaktora vtedy najsledovanejšej televízie. Spolu s ním odišiel aj Gábor Grendel, jeho dobrý kamarát, robiť hovorcu Danielovi Lipšicovi. (Všimnite si, aký je ten svet malý a kto ten článok z linku písal!) Vláda ale po spackanom hlasovaní o eurovale vinou SaS vrátane hlasu ešte len poslanca Igora Matoviča padla.

Bolo treba sa pozrieť po nových pracovných príležitostiach. A rok a pol po voľbách v roku 2012, bývalý novinár a bývalý hovorca píše tieto oslavné vety na pracovnej sociálnej sieti Linkedin na Michala Suchobu:

Podľa mojich skúseností je Michal oduševnený a cieľavedomý človek, realistický v očakávaniach. Za posledných niekoľko rokov som spolupracoval s mnohými výkonnými riaditeľmi, ale Michal stojí nad nimi všetkými, nielen v iniciatíve, inteligencii a tvorivosti, ale aj v schopnosti počúvať ostatných. Michalove vynikajúce komunikačné schopnosti, pozitívny náhľad a príjemná osobnosť zvyšujú jeho prirodzené vodcovské vlastnosti. Jeho ochota prijímať výzvy a počúvať vstupné informácie mu umožňuje prispieť premyslenými a dobre odôvodnenými prístupmi k pomoci iným pri riešení zložitých problémov, a to aj v oblasti podnikového poradenstva. Pozoroval som Michaelovo zapojenie do rôznych projektov, ktoré demonštrujú jeho hlbokú oddanosť pri zakladaní start-upu tvbay.

Je o čosi pikantnejšie, že Schwarzbacher je JEDINÝ, kto kedy Suchobovi niečo také na Linkedin napísal. Je možné, že tým narážal na úspešné debaty Suchobu s Kočnerom alebo jeho schopnosť počúvať čo Brhel hovorí.

Schwarzbacher sa dnes označuje za mediálneho lobistu. Suchoba bol len začiatok jeho kariéry.

Tu je krátky ale zďaleka nie celý zoznam jeho aktivít.

Vystupuje ako hovorca v kontroverznom stavebnom projekte Vydrica pod Bratislavským hradom, je hovorcom kontroverzného právnika Daniela Futeja, ktorý je spájaný s Jurajom Širokým v mnohých kauzách. Keď treba Schwarzbacher vysvetľuje Futejove stanovisko za jeho právnu kanceláriu, keď treba poskytne stanovisko aj za Futejove strojárne PPS Detva.

Od čias Juraja Širokého sa hrdí prácou napríklad pre Slovenský hokejový zväz. Je len čerešničkou, že jednou z tých, čo pracovali pre Juraja Širokého je aj bývalá manželka Gábora Grendela. A je len malina že v rozhovore Kočnera zo Suchobom aj Suchoba priznáva síce malé ale predsa priateľské vzťahy s Jurajom Širokým.

Medzi ďalších zaujímavých klientov pána Schwarzbachera patrí aj Klub 500, kde je najviditeľnejšou postavou Vladimír Soták, známy podporovateľ Roberta Fica. Soták vlastní aj hotel a golfový rezort Tále a má rád golf. Ale čo to? Nepodporuje golf na Táloch aj Schwarzbacher? A nesedí náhodou človek s rovnakým menom Schwarzbacher zo Sotákom aj v orgánoch Golfového klubu Tále a nie je Technickým riaditeľom Železiarní Podbrezová? Že by rodina?

Keď sa .týždeň zaujímal o spoločnosť OFZ, ktorá stojí za skládkou v Istebnom, kde podľa .týždeň pôsobili aj ľudia s kontaktmi na Smer či finančnú skupinu J&T, reagoval Schwarzbacher. Rovnako ako v prípade arzénu, ktorý má zo skládky unikať do vody.

Otázkou teraz je jediné: Uvedomia sa médiá a prestanú uverejňovať tohto mediálneho zlobistu?

Zľava: Ľuboš Schwarzbacher, Tibor Mattyašovský, toho času šéfredaktor spravodajstva TV Markíza, Ivan Rudolf, toho času hovorca Ministerstva dopravy a Gábor Grendel, toho času podpredseda NR SR.

 

 

 

Matovič klamal o Sputniku, vraví prezidentka. Môžeme mu tak už oficiálne vravieť klamár?

15.04.2021

Igor Matovič bol vždy zjavom. Čo sa týka podnikania, vzťahov ale najmä bol priam zjavením na slovenskej politickej scéne. Do nepríčetnosti vytočil Janka Slotu, ktorý to pri televíznej debate nezvládol a prosto z debaty s Matovičom odišiel. V inom prípade mu poslankyňa Anna Belousovová, rod. Malíková strelila facku. Inokedy vysypal na kolegu Poliačika striekačky. Šokoval [...]

Krajniak už leští bagandže, Naď nahradí Matoviča. Druhá vláda neobyčajných ľudí

16.03.2021

Politická kríza vždy znamená len jediné: ako sa zmení mocenský pomer. Včera porazení môžu byť až prekvapivo rýchlo víťazmi zajtrajška. Po škandále s policajnými manévrami okolo už dnes bývalého šéfa SIS sa v celej chaotickej situácii najlepšie zorientoval Krajniak. A keď uznáme, že Matovič je celkom schopný manipulátor moci a marketér, vynára sa nám pre očami [...]

Brhelovi s kryptomenami pomáha bývalý nominant „gazdu pravice“

04.03.2021

Oligarcha Jozef Brhel v plnom rozsahu a dlhé roky ovládal Finančnú správu. Až do akých absurdností bol ochotný zájsť sa objavuje v nedávnom článku, ktorí si žiaľ len v platenej forme nájdete tu. Z článku sa dozvieme pre tento blog dôležité aj toto: Okrem zmlúv na IT systémy mali Brhelovi ľudia pod palcom aj prípravu softvéru na kontrolu podvodov s kryptomenami. [...]

USA Floyd proces Chauvin vinný vražda zabitie

Štyroch expolicajtov obvinili z porušenia ústavných práv Georga Floyda

07.05.2021 22:22

Obvinili ich aj z neposkytnutia zdravotnej pomoci Afroameričanovi, ktorý v dôsledku brutálneho zásahu prišiel o život.

šerpa Kami Rita

Šerpa Kami Rita uskutočnil rekordný 25. výstup na Mount Everest

07.05.2021 22:01

Na najvyššiu hora sveta dorazila prvá expedícia od roku 2019.

Nemecko zjednotenie oslavy Merkelová

Nemci zaradili Pegidu medzi extrémistické organizácie

07.05.2021 21:22

Protiislamské hnutie vzniklo v Drážďanoch na jeseň roku 2014 ako malá skupina osôb.

Portugalsko EÚ summit sociálny ciele účastníci

Poliakom a Maďarom prekážal výraz „gender“ vo vyhlásení po samite EÚ

07.05.2021 20:48

Premiéri protestovali proti zmienke o rodovej rovnosti preto, lebo podľa nich vytvárala priestor pre presadzovanie práv LGBTI osôb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 18240x
Priemerná čítanosť článkov: 2606x

Autor blogu

Kategórie